comScore

Rusya, Cherchesov ile tarih yazmak üzere! Dikkat çeken süreç

19 Haziran 2018, Salı 23:04
Rusya, Cherchesov ile tarih yazmak üzere! Dikkat çeken süreç

Rusya Teknik Direktörü Cherchesov, Dünya Kupası öncesi hazırlık maçlarında yoğun eleştiri almasına rağmen milli takımın başında tarih yazmak üzere. 

FutbolArena - Rusya, Dünya Kupası A Grubu'nda oynadığı ikinci maçta Mısır'ı 3-1 yenerek bir üst tura çok yaklaştı. Uruguay'ın Suudi Arabistan'ı yenmesi halinde bir üst turu garantileyecek olan Rusya böylelikle son maçta Uruguay karşısında liderlik mücadelesi verecek. 


Rusya 3-1 Mısır maç özeti


Rusya Teknik Direktörü Cherchesov, hazırlık maçlarında üst üste 7 maçta galibiyet alınmamasının ardından Rus basınında yoğun bir şekilde eleştirilmişti. Son olarak Türkiye ile oynanan ve 1-1 berabere biten maçın ardından "Bu mu Dünya Kupası'na gidecek milli takım?" başlığı altında eleştirilen Rusya, Mısır engelini 3-1 aştı ve Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından ilk kez Dünya Kupası'nda gruptan çıkma başarısını yaşamak üzere. 

Öte yandan göreve geldiği günden bu yana oynanan futbol ve alınan skorlar nedeniyle eleştirilen Cherchesov ise basın toplantılarından sürekli olarak, "Güçlü takımlarla oynuyoruz, çünkü kendimizi test etmek istiyoruz. Turnuvada farklı bir Rusya takımı olacak." açıklamasını yapmıştı. Basına karşı her zaman dik duruşuyla dikkat çeken Cherchesov, Mısır maçının ardından büyük bir sevinç yaşadı. 
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!