comScore

Galatasaray Galatasaray

Rüştü Reçber, Cenk Gönen transferini yorumladı

15 Ağustos 2015, Cumartesi 15:58
Rüştü Reçber, Cenk Gönen transferini yorumladı

Türkiye'nin efsane kalecilerinden Rüştü Reçber, Galatasaray'ın Cenk transferiyle ilgili FutbolArena'ya görüş bildirdi. 

FutbolArena Özel - Öncelikle bu transfer Cenk Gönen adına çok iyi oldu diyen Rüştü Reçber, uzun süre birlikte çalıştığı takım arkadaşına bundan sonraki kariyeri için şans diledi. Transferi yorumlayan Reçber, "Beşiktaş kadrosunda düşünmediği için göndermiş olmalı, Galatasaray adına olumlu bir transfer... Cenk potansiyeli olan, kendisine güven duyulduğunu hisederse müthiş performans verebilecek bir oyuncu. Galatasaray adına doğru, Beşiktaş adına yanlış bir karar olarak görüyorum. Sonuçta kazanan ise Cenk olacaktır" dedi. 

Cenk'in eksikleri ve artıları nelerdir? Sizden bir uzman yorumu alabilir miyiz?
Sorumuza Rüştü Reçber şöyle cevap verdi: "Cenk çizgi üzerinde görüp görebileceğiniz en iyi kalecilerden biri, refleks olarak müthiş bir yeteneğe sahip... Fakat onun yüzüne de her zaman bunu söylüyorum. Özgüvenini dışarıya çok fazla yansıtınca zarar görüyor. Sıçrama ve uzama olarak da ender görülebilecek özelliklere sahip." dedi. 

Taffarel farkı 

Rüştü Reçber, Claudio Tafarel konusunu da biz sormadan değindi. "Cenk, Taffarel gibi bir üstadın elinde büyük gelişim gösterecektir" dedi ve eski takım arkadaşı için iyi dileklerini sundu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)