comScore

Rus futbolunda yabancı sınırı, okul ve akademi projesi

27 Ekim 2021, Çarşamba 18:53
Rus futbolunda yabancı sınırı, okul ve akademi projesi

Rusya Futbol Federasyonu "Okul projesinden" sonra futbol akademelerini geliştirmek için 1.5 milyar ruble bütçe ayırdı. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya Futbol Federasyonu önümüzdeki yıllar için ülke futbolunu ve yetenek havuzunu geliştirme adına yeni projeleri devreye sokmaya devam ediyor. Son dönemde Türkiye'de olduğu gibi Rusya'da da yabancı futbolcu sınırı tartışılırken geçtiğimiz aylarda lig yönetimi sınırın kaldırılması adına kulüplere bir rapor sunmuştu. 
Rusya Futbol Federasyonu ve Lig yönetimi yabancı sınırı konusunda görüşmelerine devam ederken, bu esnada yeni projeler devreye sokulmaya devam ediyor. 
Rusya Futbol Federasyonu son olarak futbol akademelerini desteklemek için 1.5 milyar ruble bütçe ayırdı. UEFA'nın genç futbolcuların gelişimi için yaptığı ortak ödemeyle birlikte iki ayrı finansman desteği sağlandı. Rusya Futbol Federasyonu bu sayede genç futbolcuların sağlıklı yetişebilmesi açısından akademelerin önemini vurguladı. 

OKUL PROJESİ BAŞLATILMIŞTI

Rusya'da 1 Eylül'den itibaren 8 şehirdeki 150 orta okulda futbol dersi eğitimi almaya başladı. 
Rusya Futbol Federasyonu ve Bakanlık tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Okul Projesi 1 Eylül'den itibaren devreye girdi. Volgograd, Novgorod, Yaroslav ve Petersburg başta olmak üzere toplamda 8 şehir bu projede yer alıyor. Okullarda görülen beden eğitimi derslerine futbol dersi ilave edildi ve gerekli olan spor ekipmanlarının masrafı Rusya Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!