comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe maçı ertelendi - Basketbol Haberleri

01 Mayıs 2016, Pazar 12:39
Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe maçı ertelendi - Basketbol Haberleri

Gaziantep'teki bombalı saldırı nedeniyle Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe basket maçı ertelendi.

FutbolArena - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe'nin deplasmanda konuk olacağı Royal Halı Gaziantep maçı öncesi yaşanan hain saldırı nedeniyle mücadele ileri bir tarihe ertelendi.
 
265670-haber
 

Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe maçı neden ertelendi?


Gaziantep Emnyet Müdürlüğü önünde gerçekleşen ve 1 polisimizin şehit olduğu bombalı saldırı sonrası il güvenliğindeki olağanüstü hal nedeniyle valilik Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe maçının ertelenmesine karar verdi. Mücadelenin yarın oynanaması bekleniyor.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamada, Gaziantep'teki terör saldırısının ardından valiliğin karşılaşmayla ilgili erteleme talebinde bulunduğu bildirildi. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Gaziantep'te bu sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğüne yapılan hain terör saldırısı sonrasında Gaziantep Valiliği, TBF'ye bir yazı göndermiştir. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın imzasıyla gelen faksta, Spor Toto Basketbol Ligi'nin 28. haftasında bugün saat 16.00'da Gaziantep Karataş Şahinbey Spor Salonu'nda oynanması gereken Royal Halı Gaziantep-Fenerbahçe müsabakasının güvenlik gerekçesiyle ertelenmesi talep edilmiştir. TBF, değerlendirmesinde talebi uygun görmüş ve müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Müsabakanın hangi gün oynatılacağı daha sonra açıklanacaktır."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!