comScore

Barcelona Barcelona

Ronaldinho'dan Türkiye itirafı! "Burada oynamak isterdim"

07 Şubat 2017, Salı 09:33
Ronaldinho'dan Türkiye itirafı!

Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldinho, Türkiye'de futbol oynama durumunun oluştuğunu ancak bunun gerçekleşmediğini itiraf etti.

FutbolArena - Barcelona'nın eski yıldızlarından Brezilyalı Ronaldinho, bir organizasyon şirketinin davetlisi olarak İstanbul'a geldi. Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunan Ronaldinho, geçmiş dönemde Türkiye'de futbol oynama konusunda gelişmelerin yaşandığını ancak bunun gerçekleşmediğini itiraf etti.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Ronaldinho'nun açıklamaları şu şekilde:
“Arda, Lionel Messi, Luis Suarez ve Neymar'la aynı takımda oynuyor. Bu bile, onun ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu gösterir. Messi için ise diyebileceğim tek şey; kusursuz olması”  

"ATLETICO'DA ÇOK BAŞARILIYDI"

“Barcelona'daki yıllarım elbette çok güzeldi. Rüştü Reçber ile birlikte aynı dönemde (2003 yılında) Barça'ya transfer olduk. Kendisi çok iyi arkadaşımdır. Kendi döneminin en iyi kalecileri arasındaydı. 2002 Dünya Kupası'nda harika bir performans ortaya koymuştu. İspanya'da biraz şanssız bir dönem geçirdi. Ona sizin aracılığınızla da selamlarımı yolluyorum. Rüştü'den sonra şimdi ise bir başka Türk, Arda Turan, Barcelona forması giyiyor. Arda büyük bir oyuncu. Uzun yıllardır La Liga'da oynuyor. Atletico Madrid'de de çok başarılıydı. Bunun sonucunda da Barça'ya transfer oldu. Arda'nın kalitesi tartışılmaz.” 

"MSN İLE BİRLİKTE OYNASAYDIM..."

“Sonuçta bulunduğunuz takımın ileri üçlüsünde Lionel Messi, Luis Suarez ve Neymar varsa, bu da sizin ne kadar önemli bir takımda oynadığınızı gösterir. Onun, bu takımla çok büyük başarılara imzasını atacağını düşünüyorum. Bizim dönemimizde Messi ve Eto'o ile birlikte harika bir üçlüydük. Şimdi de MSN (Messi, Suarez ve Neymar üçlüsü) inanılmaz oynuyor. Şu an onlara ben de katılsam, oynadığım dönemden daha fazla gol atardım. Futbol yaşantım gerçekten çok güzeldi. Messi için ayrı bir parantez açmam gerek. Onun için çok konuşmama gerek yok. Bana göre kusursuz bir futbolcu ve en iyisi.” 

"BURADA OYNAMAK İSTERDİM"

“Türkiye'de oynama şansım vardı, burada oynamak isterdim. Aynı zamanda menacerim olan abim, buraya geldi ve bir takım görüşmeler yaptı. Ümit de buradaki temsilcimdi ve bana şartları sundular. Ancak ne yazık ki olmadı. Türkiye'deki insanların futbolu çok sevdiğini biliyorum. Gerçekten futbola ve tuttukları takıma büyük bir bağlılıkları var. Ben de bunun bir parçası olmak isterdim. Türk futbolunun kaliteli olduğunu düşünüyorum. Beni destekleyen herkese de selamları gönderiyorum.”   

"YAKINDA FUTBOL OKULUM İSTANBUL'DA"

“Futbolu çok seviyorum. Her zaman gençlere örnek olmaya çalışıyorum. Japonya'da bir futbol okulum var. Yakında İstanbul'da da bir futbol okulu açacağım. Buradaki gençlerin gelişimine yardımcı olmak, yeni yıldız adaylarının futbol dünyasında boy göstermesine destek olmak amacındayım. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor.” 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)