comScore

Barcelona Barcelona

Ronaldinho'dan Messi ve Neymar açıklaması

08 Eylül 2016, Perşembe 19:34
Ronaldinho'dan Messi ve Neymar açıklaması

Brezilyalı efsanevi futbolcu Ronaldinho, Messi ve Neymar hakkında konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldinho, kendisinden sonra Barcelona'nın en değerli oyuncusu olan Lionel Messi ve aynı takımda forma giyen vatandaşı Neymar'ı değerlendirdi. 

"NEYMAR'IN ŞANSSIZLIĞI..."
Neymar'ın genç yaşına rağmen çok önemli başarılar elde ettiğine değinen Ronaldinho, "İleride o da Messi gibi dünyanın en iyisi olacak. Şimdiki şanssızlığı Messi'nin dönemine denk gelmesi şeklinde konuştu. 

MESSİ DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİSİ Mİ? 

Messi'nin dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olduğu iddiaları hakkında da konuşan Ronaldinho, "Ben bu şekildeki yorumlara katılmıyorum. Herkesin bir dönemi var. Benim dönemimde en iyi bendim, Maradona'nın döneminde en iyi Maradona'ydı. Şimdi Messi'nin dönemi ve en iyi o" şeklinde konuştu.

RONALDİNHO'NUN KARİYER HEDEFİ 

Brezilya futbolunun bayrak oyuncularından biri olarak gösterilen Ronaldinho, ilerleyen yaşına rağmen futbol kariyerine devam etmek istiyor.

36 yaşındaki yıldız oyuncu, futbolu bıraktıktan sonra ise bambaşka bir alana yönelmeyi hedefliyor. Ronaldinho yaptığı açıklamada, "Bir yıl daha futbol oynamak istiyorum. Futbol kariyerimi sonlandırdıktan sonra ise müzik sektörüne atılmayı planlıyorum." diye konuştu. Müzik üzerine yapacağı çalışmaların içine futbolu da katacağını ifade eden Brezilyalı oyuncu, Artık 36 yaşına geldim ve kariyerimde önemli başarılar elde ettim. Umarım aynı başarıyı futbolu bıraktıktan sonra da yakalayabilirim." dedi.

Yaklaşık bir yıla yakın bir süredir boşta olan ve en son Brezilya Serie A ekiplerinden Fluminense'de forma giyen Ronaldinho'nun bu macerası da yalnızca 9 maç ile sınırlı kalmıştı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"