comScore

Romanya Futbol Federasyonu Antalya planını hazırladı

24 Nisan 2020, Cuma 17:57
Romanya Futbol Federasyonu Antalya planını hazırladı

Romanya Futbol Federasyonu, ligde kalan maçların Antalya'da oynanması konusunda Nisan sonunda görüşmelere başlayacak. 

FutbolArena Dış Haberler - Romanya Futbol Federasyonu bir süredir maçların Antalya'da oynanma fikri üzerinde yoğunlaşırken, son olarak lig yönetimi tarafından kulüplere maçların Antalya'da oynanmasıyla ilgili olarak gerekçe, koşullar ve yapılabileceklerle ilgili bildiri gönderildi. 


Ligler ne zaman başlayacak? Lig maçları Antalya'da oynanacak mı?


Romanya Futbol Federasyonu, Haziran'da başlayıp Temmuz sonuna kadar devam edecek olan liglerin toplam maliyetinin 2 milyon euro üzerinde olduğunu tespit etti. Kulüplerin önceden Antalya'daki kamp programı planlanırken, Romanya Futbol Federasyonu'nun kısa süre içinde görüşmelere başlayacağı öğrenildi. 

Liglerin Antalya'da oynanması için FIFA ve UEFA dışında Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşmak zorunda olan Romanya Futbol Federasyonu en geç Nisan sonunda görüşmeler için adım atacak. Bazı kulüp başkanları maçların Antalya'da oynanmasını onaylarken, tüm kulüplerden gelecek haber bekleniyor. 
Öte yandan Rumen futbolunun önemli isimlerinden Ilie Dumitrescu, Türkiye'nin kendilerine kapılarını açacaklarını sanmadığını söylerken, "Türkiye'de kısıtlamalar çok daha fazla. Maçların Antalya'da oynanması için bize kapılarını açacaklarını sanmıyorum. Uyulması gereken tedbirler var." diye konuştu. 

BECALİ KARŞI ÇIKTI

FSCB Başkanı Becali, "Bu kadar saçma bir fikir duymadım. Federasyonun verebileceği en aptalca kararlardan biri olur. Türkiye de bizi kabul etmez zaten. Ben Türkiye topraklarında Cluj ile şampiyonluk mücadelesi yapılmasını kabul eder miyim? Deli miyim ben?" dedi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"