comScore

Roma Roma

Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder'e Perotti'den övgüler

24 Temmuz 2017, Pazartesi 20:13
Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder'e Perotti'den övgüler

Roma'nın Medipol Başakşehir'den kadrosuna kattığı Cengiz Ünder için takım arkadaşı Diego Perotti övgü dolu açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Roma'nın transfer çalışmaları kapsamında kadrosuna kattığı milli oyuncumuz Cengiz Ünder, İtalya'da konuşulmaya devam ediyor. 19 yaşındaki yıldız için son yorum takım arkadaşı Diego Perotti'den geldi.
 

Cengiz Ünder nasıl bir oyuncu?


İtalyan basınına yaptığı açıklamalarda Cengiz Ünder'in yeteneğini değerlendiren Roma oyuncusu Diego Perotti dikkat çeken ifadeler kullandı.

Perotti açıklamasında, "Cengiz Ünder çok güçlü bir oyuncu ve kaslanması gerekiyor. İyi bir sol ayağı var. Belki biraz kısa boylu ama çabuk ve hızlı bir isim. Tecrübe kazanmaya ihtiyacı var. Bir oyuncu iyi olduğunda o cevheri hemen fark edebilirsiniz. Roma için önemli bir oyuncu olacağını görebiliyorum." diye konuştu.
 

Roma, Cengiz Ünder'i kiralık gönderecek mi?


Türk futbol tarihinin en yüksek ücretli bonservis bedeliyle Avrupa'ya transfer olan Cengiz Ünder için Roma kararını verdi. İtalyan ekibinin sportif direktörü Monchi'nin Cengiz Ünder'e çok güvendiği ve takımda tutulması konusunda teknik direktör Di Francesco ile fikir birliğine vardığı öğrenildi. Cengiz Ünder'in gelecek sezon Roma'da ilk 11'de görev alması bekleniyor.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!