comScore

Roma Roma

Roma'dan Cengiz Ünder kararı! Asker selamı

14 Ekim 2019, Pazartesi 15:44
Roma'dan Cengiz Ünder kararı! Asker selamı

Roma, Cengiz Ünder'in asker selamı verdiği fotoğrafı paylaşmasıyla ilgili yaptırım uygulamayacak.

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Ligi'nde Roma forması giyen Cengiz Ünder'in asker selamı verdiği fotoğrafı paylaşması İtalya'da gündem olmuştu. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde sınır bölgemizde yer alan terörist gruplara karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili askerlerimize destek paylaşımı yapan Cengiz Ünder için Roma'nın kararı belli oldu. 

TUTTOMERCATO: "YAPTIRIM UYGULANMAYACAK"
Türkiye'nin Arnavutluk'u mağlup ettiği maçta gol sonrası milli futbolcularımızın asker selamı vermesi Avrupa basınında geniş yer buldu. Milli futbolcularımızın asker selamı vermesinin UEFA tarafından da soruşturulacağı iddiası ortaya atılsa da UEFA bu asılsız iddiaları yalanladı. Cengiz Ünder de sakatlığı nedeniyle milli maçta forma giyememesine rağmen Roma'da gol sevincinin ardından yaptığı asker selamı fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. İtalyan basınından Tuttomercato, Roma'nın Cengiz Ünder'in bu paylaşımıyla ilgili herhangi bir yaptırım uygulamayacağını yazdı. 

MILAN DA YAPTIRIM UYGULAMAYACAK

Milan forması giyen Hakan Çalhanoğlu için de İtalyan kulübü hiçbir yaptırım uygulamayacak. Hakan'ın milli maçın ardından yaptığı paylaşımla ilgili Milan'ın yaptırım uygulamayacağı belirtildi.

ENVER CENK ŞAHİN KADRO DIŞI KALMIŞTI

Almanya 2. Ligi'nde St. Pauli forması giyen Enver Cenk Şahin, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiği için kadro dışı bırakılmış ve taraftar grupları tarafından takımdan gönderilmesi istenmişti. 

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"