comScore

Roma Roma

Fonseca'dan Cengiz Ünder açıklaması! "Asker selamı"

21 Ekim 2019, Pazartesi 13:34
Fonseca'dan Cengiz Ünder açıklaması!

Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca, Cengiz Ünder'in asker selamıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde milli maçlardan sonra asker selamı veren futbolcularımıza destek veren ve Barış Pınarı Harekatı'ndaki askerlerimize selam gönderen Cengiz Ünder için teknik direktörü Fonseca'dan açıklama geldi. Avrupa liglerinde forma giyen futbolcularımızdan Enver Cenk Şahin'e gösterilen tepki sonrası diğer oyuncularla ilgili gelebilecek yaptırımlar konuşuluyordu. Roma'dan Cengiz Ünder hakkında resmi açıklama geldi. 

"FUTBOL VE SİYASET AYNI ODADA UYUMAMALI"
Roma Teknik Direktörü Fonseca yaptığı açıklamada, "Takım içerisinde bu konuyu konuştuk ama neler konuştuğumuzu açıklamayacağım. Portekiz basınında Jorge Valdano'nun bir mülakatta Barcelona ve Katalonya'daki durumla ilgili, "futbol ve siyaset aynı odada uyumamalı" sözünü gördüm. Bu ifade hoşuma gitti. Bence futbol ve siyaset ayrı şeyler, aynı eve bile girmemeli. Bizim mesleğimizde futbol ve siyaseti karıştırmayı sevmiyorum" dedi.

Cengiz Ünder, Roma formasıyla daha önce gol sevincinin ardından vermiş olduğu asker selamı fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak askerlerimize selam göndermişti.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"