comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder'in menajeri FutbolArena'ya konuştu

22 Mart 2018, Perşembe 15:13
Cengiz Ünder'in menajeri FutbolArena'ya konuştu

Roma'da forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder ve oyuncuya dair gündemi oyuncunun menajeri Ömer Uzun'la konuştuk.

FutbolArena Özel - Altınordu'da futbol kariyerine başlayan Cengiz Ünder, Başakşehir'deki Süper lig performansıyla bir yıl sonra, bir yıl önce Başakşehir'e geldiği paranın kat kat üstüne Roma'ya gitti. Başakşehir, Cengiz'i 700 bin Euro'ya alıp yaklaşık 15 milyon Euro'ya Roma'ya sattı. Oyuncunun menajeri Ömer Uzun, FutbolArena'ya özel bir röportaj verdi.

Roma'da kendini kanıtlayan Cengiz Ünder, bu sıralar Türkiye'de en popüler futbolcular arasında yer alıyor. Futbolseverler Cengiz'le sevinip, üzülüyor…
 

Cengiz Ünder'in menajeri Ömer Uzun'un açıklamaları


"CENGİZ'İ AVRUPA'DAN ÇOK KULÜP İSTEDİ ROMA ALDI"
Kaç aylık bir süreydi Cengiz'in Roma'ya transferi?

"Çok fazla takım vardı aslında isteyen... 2-3 haftalık bir süreçti diyebilirim. O zaman Salah satılmıştı Roma'da. Monchi bir atama oldu. Yeni bir hoca geldi. Ve Monchi'nin planlarını, projelerini anlatması etkili oldu. İki kulübün anlaşması var, oyuncunun anlaşması var... Oyuncunun sadece maddi anlamda değil, sportif anlamda da anlaşması önemli. Biz de bu tercihlerde değerlendirdiğimizde kararı bu şekilde verdik."

ROMA, CENGİZ'İ  BASINDAN UZAK TUTUYOR 
Arda Turan Türk basınıyla çok içli dışlıydı. Cengiz'i özellikle mi kaçırıyorsunuz? Türk basınında Cengiz'i pek göremiyoruz?

"Bunların hepsi yalnızca menajerlik şirketiyle ilgili değil. Bizle alakalı, kulüple alakalı. Birlikte konuşuyoruz. Bir takım kararları birlikte veriyoruz. Cengiz zaten daha çok sahada konuşmayı seven bir oyuncu. Bir şey yaptığında hemen bu abartılsın, basına çıkayım vs bir tarzı yok. Hepsinin yeri, zamanı, dozajı çok önemli. Cengiz çok popüler olduğu zamanda Roma Kulübü çok fazla istemedi açıkçası."

CENGİZ ÜNDER, ARDA'NIN REKORUNU KIRACAK MI?
Cengiz, 1 milyon euro gibi bir paraya Başakşehir'e geldi.

"Yani bonuslarla birlikte 700 bin euro."

15 katı civarı bir paraya Roma'ya transfer oldu. Arda'nın rekorunu kıracak mı?

"Rekor vs önemli değil ama bakıldığında Cengiz önemli bir oyuncu. Daha önemli yerlere geleceğini söyleyebilirim. Acele etmemek gerek. Devre arasında da biliyorsunuz, sizle de çok konuşmuştum. Oraya geliyor, buraya geliyor birçok spekülasyon çıkmıştı. Bu uzun vadeli bir proje."

ROMA, CENGİZ'İ SATACAK MI? 

Roma Kulübü ne düşünüyor peki?

"En başından beri bu seneyi adaptasyon süreci olarak görüyordu. Yine de devre arasında Monchi ile de görüştüğüm gibi adaptasyon sürecini beklenenden çok daha iyi atlattı. Zaten Sampdoria maçı ile de çıkış başladı, şimdi daha iyi gidiyor. Daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum."

O performanstan sonra sizin tarafınıza gelen "Nedir durumu soruları" mutlaka başka kulüplerden olmuştur diye düşünüyorum. Oldu mu?

"Tüm oyuncularımız için dünyanın sayılı kulüpleri zaten geliyor, izliyor. Aynı çalışma tabii ki Cengiz için de yürütülüyor. Cengiz çok değerli bir oyuncu. Avrupa'nın birçok kulübü tarafından izleniyor."GALATASARAY, CENGİZ'İ ALMAK İSTEDİ Mİ?
Devre arasında Galatasaray'a geleceği iddiaları vardı?

"Bu haberler nereden çıktı ben de bilmiyorum. Cengiz de çok rahatsız oldu. Ayrıca devre arasında Roma ile konuştuğumuz da satmak gibi bir niyetleri yoktu. Cengiz'in de Roma'da olmasa bile Avrupa'da devam etme planı vardı."
Galatasaray istedi mi?

"Hayır, Galatasaray'dan devre arasında böyle bir talep gelmedi."

“HERKES KENDİ KAFASINA GÖRE CENGİZ'E FİYAT BİÇMEYE BAŞLADI”

"Bu arada şunu da eklemek gerekiyor. Cengiz ile daha yeni beraberdim. Durumdan inanılmaz rahatsız. Çünkü bu konularla ilgili herkes bir şeyler söylüyor. Şu takım 100 milyon euro verdi, bu takım 150 milyon euro teklif etti. Şu takım istiyor, bu takım bilmem ne oluyor. Bunların hiçbiri doğru değil. Yaklaşık 4-5 senedir Cengiz'in temsilciliğini yapıyoruz. Biz zaten kariyerlerini hep beraber planlıyoruz. Bu konularla ilgili çok fazla konuşmuyoruz. Çünkü zamanı gelince zaten transfer oluyor,  açıklanıyor. Ama bizim dışımızda maalesef herkes bu konularla ilgili konuşuyor, rakamlar söylüyor. Biz de inanamıyoruz, Cengiz de inanamıyor. İnsanlardan bu haberlere itibar etmemelerini rica ediyorum."
Röportaj: Aydın Cingöz 
Fotoğraf: Alper Aydemir 


İtalya Serie A Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!