comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder'e Roma'da hocasından övgüler: "Sahada lider olabilir."

12 Şubat 2018, Pazartesi 01:25
Cengiz Ünder'e Roma'da hocasından övgüler:

Roma Teknik Direktörü Di Francesco, İtalya Serie A'da Benevento'yu 4-2 mağlup ettikleri maçın ardından Cengiz Ünder'in performansı hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Serie A 24. haftasında Roma'nın Benevento'yu 4-2 mağlup ettiği maçta 2 gol, 1 asistle gecenin yıldızı olan Cengiz Ünder'in performansı hakkında teknik direktör Di Francesco maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

Dİ FRANCESCO'DAN CENGİZ ÜNDER AÇIKLAMASI
Roma Teknik Direktörü Di Francesco, Benevento'yu 4-2 mağlup ettikleri maçın ardından Cengiz Ünder'in performansı hakkında şu ifadeleri kullandı:

"CENGİZ ÜNDER FİZİK OLARAK EN UYGUN SEVİYEDE"

"Mutluyum, büyük oyuncular maçı değiştirir. Cengiz Ünder fizik olarak en uygun seviyeye geldi ve bugün iyi oynadı. Bir kaç hafta önce biraz güveni eksikti ve o şutları tribünlere gönderiyordu.

"ACELE ETMEMELİYİZ"

Cengiz Ünder sadece 20 yaşında. Futbol açısından bakarsak Serie A'ya adeta başka bir dünyadan geldi. Bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama biz İtalya'da genç yeteneklerin gelişmesini beklemeye alışık değiliz. İnsanlar hemen acele karar verip bir oyuncunun genç takımda bile oynayacak kapasitede olmadığını söylüyorlar ama sonra hemen dünya çapında olduğunu iddia ediyorlar.

"BÖYLE DEVAM EDERSE SAHADA LİDER OLABİLİR"

Oyuncuların gelişmesi için beklemeliyiz. Eğer bu istek ve kararlılıkla çalışmaya devam ederse, sahada bir lider olabilir."

CENGİZ ÜNDER'İN GOLLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>
İtalya Serie A Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!