comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder ve Mert Çetin'den İtalya'ya koronavirüs bağışı

21 Mart 2020, Cumartesi 09:56
Cengiz Ünder ve Mert Çetin'den İtalya'ya koronavirüs bağışı

Roma'da futbolcular ve personeller koronavirüs ile mücadele için 1 günlük gelirlerini şehir hastanesine bağışladı. Gerekli ekipmanlar sipariş edildi.

FutbolArena - İtalya'da koronavirüs vakaları endişe verici boyutlara geldi. Vaka sayısında Çin'i geride bırakan İtalya, hastanelerde ekipman sıkıntısı yaşamaya başladı. Cengiz Ünder ve Mert Çetin'in formasını giydiği Roma Kulübü, şehir hastanesi için harekete geçti.
 

Roma'dan koronavirüs bağışı


İtalyan kulübününün resmi açıklamasına göre Roma'da futbolcular ve personeller koronavirüs ile mücadele için 1 günlük gelirlerini şehir hastanesine bağışladı. Gerekli ekipmanlar sipariş edildi.

Roma'dan gelen 200 bin avroluk bağış ile Lazzaro Spallanzani Hastanesi'ne 3 yoğun bakım ventilatörü, 5 yoğun bakım yatağı ve 8 yeni pulmoner ventilatör alındı.
Son 24 saat içinde İtalya'da koronavirüs nedeniyle 627 ölüm yaşandı. Hastanenin açıklamasında, "Doktorlarımız hastalıklarla mücadele etmek ve onları kontrol altına almak için çok çalışıyorlar, ancak herkesin desteğini almamız önemli ve gerekli" denildi.
Son dakika Roma Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"