comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder, The Guardian'a konuştu! 'Totti gibi sevilmek istiyorum'

22 Kasım 2017, Çarşamba 15:31
Cengiz Ünder, The Guardian'a konuştu! 'Totti gibi sevilmek istiyorum'

Roma'da forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder, The Guardian'a özel bir röportaj verdi. 20 yaşındaki genç yıldız, Totti kadar sevilmek istediğini belirterek Roma'da yaşadığı süreci anlattı.

FutbolArena Dış Haberler - Roma'ya sezon başında Medipol Başakşehir'den transfer olan 20 yaşındaki milli futbolcumuz Cengiz Ünder, The Guardian'a özel bir röporta verdi.

Cengiz Ünder, transfer sürecinden Roma'daki yaşadıklarına kadar önemli konularla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.


Cengiz Ünder'in Roma ile ilgili verdiği röportaj


20 yaşındaki oyuncu, kulübe ilk geldiğinde Totti tarafından karşılandığını ve efsane oyuncudan çok etkilendiğini belirtti. İşte Cengiz Ünder'in verdiği röportajdan öne çıkan anlar
"TOTTİ ROMA İLE EŞ ANLAMLI"

"Roma'daki ilk günümde Totti bana 'Hoş geldin' dedi. O efsanevi bir ilham kaynağı. Ne kadar heyecanlı olduğumu tarif edemem. Totti başka bir adam. Onu ilk gördüğümde fotoğraf çekip instagram'a atmak istediğimi söyledim. Totti, Roma ile eş anlamlı bir isim. Onu karşınızda gördüğünüzde bağlanmamak imkansızdır. Totti benimle İtalyanca öğrendikten sonra bire bir sohbet etmek istediğini söyledi. Roma'da onun kadar sevilmek istiyorum. Totti bana, 'Sana inanıyorum, inanmasam burada olmazdın' dedi."

"MONCHİ BENİ AS OYUNCU OLARAK DEĞERLENDİRDİ"

Transferimden önce Monchi'nin Roma'daki planı beni heyecanlandırdı. Projeyi ayrıntılı olarak açıkladı; genç oyuncuları oynatmaktan korkmayan bir kulüp olduklarını ve yöneticilerinin gençlere bir şans vermek için cesareti olduğunu söyledi. Benimle ilgili düşünceleri de gayet olumluydu. Monchi büyük değişiklikler yaptıklarını açıkladı. Beni, gelecekte iyi noktaya geleceğimi düşündükleri için değil aksine as takım kadrosu için düşündüklerini söyledi. Beni potansiyeli yükselen bir yıldız olarak gördü.

"Dİ FRANCESCO RİSK ALMAKTAN ÇEKİNMİYOR"

Eusebio Di Francesco gerçekten akıllı bir antrenör ve bize taktiklerini harfiyen uyguladığından emin. Antrenmanlarda ve maçlarda sürekli taktiksel arayışlar yapıyor. Risk almaktan çekinmiyor.. İtalyan futbolunun savunmacı olduğunu söylerler ama Eusebio Di Francesco hücumu da seviyor. Aynı zamanda bizden disiplin de talep ediyor. 

"FUTBOLUN TAKTİK TARAFINI ÇOK SEVİYORUM"

Eusebio Di Francesco, beni Roma'ya katılmaya ikna edenlerden biriydi. Ben futbolun taktik tarafını çok seviyorum. Oyunun her tarafını seviyorum. Hocamızı ve benden beklenilen şeyleri ayrıntılı bir şekilde incelemek için ekstra çalışmam gerekiyor. Hocamı ve kulübümü memnun etmeliyim.

"ANTRENMANLARDAN SONRA EKSTRA ÇALIŞIYORUM"

Bazı oyuncular eğitimden şikayet edebilirler ancak benim için tam tersi.  Ben antrenmanları seviyorum. Atış idmanı varsa bittikten sonra pratik yapmayı seviyorum. Kısa sürede Roma'da çok yol kat ettim. Beklentileri boşa çıkarmamak için çok çalışıyorum. Ben 10 yaşından beri insanlara yeteneğimi kanıtlamayı çok seviyorum.

"KENDİMİ ELÇİ OLARAK GÖRÜYORUM"

"Sosyal medyada insanlardan gelen mesajların mesajlarını okuyorum ve gurur duyuyorum. Bu yüzden kendimi ve ülkemi yurtdışında bir elçi olarak görüyorum"

"MANCHESTER CİTY'DEN TEKLİF ALDIM"

Transfer döneminde birçok Süper Lig takımı ve İngiliz devi Manchester City'den teklif geldiğini açıklayan Cengiz Ünder, “Tekliflerin gelmesine rağmen Roma'yı seçtim. Roma Futbol Direktörü Monchi beni transfere ikna etti" diye konuştu.

"KARİYERİMDEKİ EN ÖNEMLİ KİŞİ MEHMET SEYİT ÖZKAN"

Kendisinin buralara gelmesinde en önemli kişinin Altınordu Başkanı Mehmet Seyit Özkan olduğunu vurgulan 20 yaşındaki futbolcu, “Mehmet Seyit Özkan başkanıma çok teşekkür ederim. O, Türk futbolundaki gençlere önem veren ender isimlerden biri. Benim için Sındırgı'ya scoutlar yollayarak, beni orada izlettirerek keşfetti ve bana şans verdi. Benim yaşımdaki birçok oyuncu bu şansı yakalayamıyor. Bir diğer önemli isimde Abdullah Avcı'dır. Benim yaşımda olan oyuncular Türkiye'de kadroya bile giremezken, Abdullah Hoca beni her maç inanarak, oynattı" dedi.

"ROMA'DA KÜLTÜR ŞOKU YAŞADIM"

Ailesinden, arkadaşlarından ayrı bir şekilde Roma'ya taşınmanın zorluklarını için ise genç futbolcu, “Roma'ya ilk taşındığımda bir an kültür şoku yaşadım. Hayal ettiğimden çok daha farklıydı. Aileme geride bırakarak tek başıma yurt dışındaydım. Kimseyi tanımıyor ve dilini konuşamadığım bir ülkedeydim. Bu durum gerçekten de çok sinir bozucuydu. Gerçekten zordu benim için. Gerçekten ilk defa yalnız hissettim kendimi. Ama herkes bana çok yardımcı oluyor şu an. Tercümanım yardımı büyük. Artık buralara alışmaya başladım" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!