comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder, Roma'da ayın oyuncusu oldu!

09 Mart 2018, Cuma 00:51
Cengiz Ünder, Roma'da ayın oyuncusu oldu!

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder, Roma'da ayın oyuncusu seçildi.

FutbolArena - Serie A takımlarından Roma, Cengiz Ünder'i şubat ayının oyuncusu seçti.

ŞUBAT AYINDA 5 GOL 1 ASİST
Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şubat ayının futbolcusu seçilen Cengiz Ünder tebrik edildi.

Açıklamada, "Türk futbolcu, şubat ayında oynadığı 5 maçta 5 gol atarak bu ayın dönüm noktası olmanın keyfini yaşadı. Cengiz, Roma'nın galibiyetiyle sonuçlanan 3 karşılaşmada da fileleri havalandırdı." ifadeleri kullanıldı.

20 yaşındaki futbolcunun, takım arkadaşları Alisson Becker ve Federico Fazio'yu geride bırakarak taraftarların oylarıyla "ayın futbolcusu" seçildiği belirtildi. 

CENGİZ ÜNDER'İN GOLÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>


Cengiz Ünder için yapılan yorumlar


Öte yandan İtalya'yı sallayan Cengiz için yapılan yorumlar da dikkat çekiyor.

Cengiz Ünder'in bir komşusu ve sıkı Roma taraftarı olan Emanuele Toro da, "Biz onun yeni Dybala olmasını istiyoruz. Umarım bu güzel çıkışı hep böyle gider ve onun performansının yardımıyla ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde mümkün olan en yüksek seviyeye geliriz," diyor.

Toro, "Kaptanımız Totti mayıs ayında oynamayı bıraktığından beri böyle fantastik, böyle güzel goller görmedik takımımızda. Ne yazık ki bu böyle; kaptanımızı özlüyoruz," diye ekliyor. 

Tor, kıyaslamak zor olsa da, gençken kendisi gibi 17 numara formayı taşımış olan Totti'nin yolunu izlemesini diliyor Ünder'in ve bunun için yeteneği olduğunu da düşünüyor. 

Biraz daha yıldızlaşması halinde şimdiden Ünder'in Roma'dan gitme endişesini yaşayan Toro, "Umarız böyle bir şey olmaz ve o hep bizi böyle keyiflendirir. Takımların sadece parayı, futbolcu alıp-satmayı düşündüğü bir ortamda şampiyonların hep Roma'da kalmasını isteriz," diyerek, Ünder'in, düşüşte olan Roma'yı biraz toparladığını savunuyor.  

"UMARIM CENGİZ BİZE RÜYA GÖRDÜRÜR"

Genç oyuncunun yaşadığı caddedeki, Ünder'in de müşterileri arasında olduğu bir optik dükkanında çalışan bir diğer Roma taraftarı Alessio De Leo da şunları söylüyor:

"Diğerlerinden çok farklı bir oyuncu ve çok parlak bir geleceği olacak. Tebrik ediyoruz onu. Çünkü bu çocuk hızlı bir yükseliş ortaya koyuyor. Umarım Roma'da kalır hep ve bize rüya gördürür." 

Roma'nın futbolcular için çok zor bir yer olduğunu anlatan De Leo, "İtalya ligi, dünyanın en zor liglerinden ve genç oyuncular için yer bulmak epey güç. Ancak Cengiz öylesine umut verici, yetenekli ve genç bir oyuncu ki her zaman sahada kendisine yer bulacağına inanıyorum. Onun Roma'da olması bizim için gerçekten bir memnuniyet," ifadesini kullanıyor.

Ünder'le aynı mahallede oturmalarının da sevindirici olduğunu dile getiren Alessio De Leo, "Bir gün bize selam vermeye ve gözlük almaya geldi dükkana. Gerçekten çok düzgün ve sevimli bir çocuk. Onun hakkındaki duygularımız çok olumlu," diyor. 

Romalı ünlü gazeteci Carlo Zampa'nın Ünder'e, hızını ve boyunu kastederek "folletto volante (uçan cin)" lakabını taktığını da belirten De Leo, "Benim için de öyle," diye ekliyor.

Son dakika İtalya Serie A Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!