comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder, Bologna maçında oynayamayacak

30 Mart 2018, Cuma 19:35
Cengiz Ünder, Bologna maçında oynayamayacak

Roma'nın milli futbolcusu Cengiz Ünder, sakatlığı nedeniyle Bologna maçında oynayamayacak.

FutbolArena - İtalya 1. Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma'da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, sakatlığı nedeniyle Bologna maçında oynayamayacak. 


Cengiz Ünder'in sakatlığı ciddi mi?


Roma'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, mili futbolcunun, hafif derecedeki kas sakatlığı nedeniyle yarınki Bologna-Roma maçında oynayamayacağı ve teknik direktör Eusebio Di Francesco'nun 22 kişilik kadrosunda yer almadığı belirtildi.

Açıklamada, milli futbolcunun tedavisine başlandığı ve Roma'nın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 4 Nisan Çarşamba günü Barcelona ile yapacağı maça kadar iyileşmesi için günlük gözlem yapılacağı vurgulandı.
STROOTMAN'DAN CENGİZ'E BÜYÜK ÖVGÜ

Öte yandan Roma'nın başarılı futbolcusu Kevin Strootman, milli futbolcu Cengiz Ünder'in iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, potansiyelini göstermesi durumunda Roma ve futbol dünyası için büyük bir oyuncu olabileceğini ifade etti. 

Roma'nın Hollandalı futbolcusu Kevin Strootman, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, milli futbolcu Cengiz Ünder ile ilgili konuştu. Cengiz'in giderek takımın parçası olduğunu dile getiren Strootman, “İtalyanca için hala biraz zorlanıyor. Bu da onun için çok zor. Çünkü o da çok fazla İngilizce bilmiyor. Başlangıçta sadece Türkçe konuştu. Biz ona İtalyanca konusunda yardım ediyoruz. Sahada da iyi şeyler yapıyor, bu da elbette takım için de iyi” diye konuştu. 

Cengiz'in iyi oynadığını vurgulayan başarılı futbolcu, “Ne kadar yetenekli olduğunu görebiliyoruz. Eğer kendi potansiyelini gösterirse Roma ve futbol dünyası için büyük bir oyuncu olacaktır” şeklinde konuştu. 

Son dakika İtalya Serie A Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!