comScore

Roma Roma

Cengiz Ünder: 'Atacağım golün hayalini kuruyordum'

05 Şubat 2018, Pazartesi 14:11
Cengiz Ünder: 'Atacağım golün hayalini kuruyordum'

Roma'da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, İtalya kariyerindeki ilk golünü Verona'ya attı. 20 yaşındaki yıldız futbolcu 1-0 biten karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Roma'da forma giyen Cengiz Ünder, ilk lig golünü pazar günü Verona'ya karşı attı. Henüz 45. saniyede fileleri havalandıran ve maçın tek golünü atan 20 yaşındaki yıldız futbolcu duygularını aktardı.
 

Cengiz Ünder'in attığı gol sonrası yaptığı açıklamalar


İtalyan basınına konuşan Cengiz Ünder, "Golümle birlikte 3 puanın gelmesinden dolayı çok mutluyum. Bu golün hayalini uzun süredir kuruyordum. Hafta boyunca bu maçta en iyisini yapabilmek için çok çalıştık. Önümüzdeki maçlarda da aynı performansı göstermeliyiz" diye konuştu

İtalyanca ile ilgili her geçen gün daha iyiye gittiğini belirten Cengiz Ünder, "Taktiksel bilgiler çok önemli. Zorlu İtalyan futbolunu anlamaya başlıyorum. Hızımı kullanarak her zaman rakiplerimin hamlelerini tahmin etmeye çalışıyorum. Bu çizgide devam etmek istiyorum" diye konuştu.
 

Cengiz Ünder'in Verona'ya attığı gol


Serie A'da Roma forması ile 14 karşılaşmada 486 dakika süre alan Cengiz Ünder, takımı adına resmi müsabakalarda ilk golünü kaydetti. Henüz 45. saniyede fileleri havalandıran Cengiz Ünder Verona maçında tarihe de geçti. 
Cengiz Ünder, Roma'da 2012 yılından bu yana en erken golünü kaydetti.

CENGİZ ÜNDER'İN ATTIĞI GOL

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!