comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Rodrigo Tello, Ersun Yanal'ın yeni takımını açıkladı - Trabzonspor Haberleri

05 Mayıs 2016, Perşembe 11:05
Rodrigo Tello, Ersun Yanal'ın yeni takımını açıkladı - Trabzonspor Haberleri

Beşiktaş ve Eskişehirspor'un eski futbolcularından Rodrigo Tello, Ersun Yanal'ın Trabzonspor ile anlaştığını iddia etti.

FutbolArena - Beşiktaş ve Eskişehirspor dışında Elazığspor ile Şanlıurfaspor'da da forma giyen Rodrigo Tello gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor'dan eski hocası Ersun Yanal'ın Trabzonspor ile görüştüğünü iddia eden Şilili futbolcu, "Ben de kendisinin yardımcısı olabilirim" dedi.
 

Ersun Yanal, Trabzonspor ile anlaştı mı?


Fotomaç'a konuşan Tello, "Ersun Yanal'la Eskişehirspor'da birlikte çalıştım. Kendisine her zaman büyük bir sevgi ve hayranlık besliyorum. Ersun Yanal ile Başkan Muharrem Usta birkaç kez görüştü. Yanal bu görüşmede Usta'nın önlerine koyduğu 50'nci yıldaki şampiyonluk hedefinin gerçekçi olmadığını anlattı. Trabzonspor'un şampiyon olmak için gelecek sezondan başlamak üzere 3 yıllık bir program üzerinde çalışmaları gerektiğini net olarak söyledi.
 
266810-haber

Yanal, Başkan Usta'yla kesinlikle para pazarlığı yapmadı. Hatta başkan Usta'nın kendisine, 'geçmiş yönetimden kalan alacaklarının teminini bir an önce sağlayacağı' yönündeki sözlerine ise 'önemli değil' şeklinde cevap verdi. Kendisine gelecek sezon için şampiyonluk sözü verecek herhangi bir teknik adamın kesinlikle yanıltıcı olduğunu belirtti. Yeni bir takım yaratacağını ve belki ilk yılda çok kötü sonuçlar alabileceklerini, bu yüzden sonuna kadar arkasında durmak zorunda olduğunu yine Başkan Usta'ya iletti.

Yanal iki yerli bir de yabancı yardımcısı ile Trabzonspor'un başına geçebileceğini ve yardımcılarının işlerine de kesinlikle karışılmaması gerektiğini yine Usta ile paylaştı. Birinci yardımcı hocası benim. Ersun Yanal'ı Marsilya'nın başına geçen Marcelo Bielsa'ya benzetiyorum. Aynı taktik düşünceye ve mantaliteye sahip. Her zaman atak her zaman hücum her zaman golü düşünen bir teknik direktör. Aramız çok iyidir. Yanal ile Trabzonspor'da çalışabilirim ve başarılı oluruz" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!