comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Robin van Persie hangi maçlarda cezalı?

09 Şubat 2017, Perşembe 19:27
Robin van Persie hangi maçlarda cezalı?

Fenerbahçe'de Robin van Persie 3 karşılaşmada Fenerbahçe forması giyemeyecek.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş deplasmanında 1-0 kazanan Fenerbahçe'de Rpbin van Persie'nin mücadele sırasında rakip tribüne yaptığı dil hareketi PFDK'ya sevk edilmişti.

PFDK, bu hareket dolayısıyla Hollandalı futbolcuya 3 maç ceza verdi. Tecrübeli oyuncu bu ceza nedeniyle ligde Bursaspor ve Gaziantepspor deplasmanlarına ek olarak Kadıköy'de oynanacak Kasımpaşa mücadelesinde de takımdaki yerini alamayacak.
VAN PERSİE'NİN İLK MAÇI KAYSERİSPOR'A KARŞI

Robin van Persie, 1 Mart'ta Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'nin Kayserispor ile yapacağı maçta forma giyebilecek.

PFDK'NIN FENERBAHÇE'YE VERDİĞİ CEZA

PFDK, Beşiktaş maçıyla ilgili olarak verdiği cezaları açıklarken Fenerbahçe için şu ifadelere yer verildi.

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 05.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu ROBİN VAN PERSIE'nin, rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu) karar verilmiştir. "
 

Şekip Mosturoğlu'ndan Van Persie için ceza yorumu


''ROBİN VAN PERSIE'YE GÖRÜNTÜDEN CEZA VERİLEMEZ''

Fenerbahçe sbaşkanı Şekip Mosturoğlu, FBTV'de yaptığı açıklamada Van Persie'ye görüntüler nedeniyle ceza verilemeyeceğini ifade ederek şunları söylemişti:

"Fikret Orman'ın özrünü ben kabul ediyorum. Ama camiam, taraftarlar ve Hasan Çetinkaya kabul eder mi bilemiyorum. Robin Van Persie görüntüden sevk edildi. Eğer hakem saha içinde Van Persie'nin hareketini görseydi sarıdan fazlası çıkmazdı. Robin Van Persie'nin hareketi için 100 hukukçu getirin, sportmenliğe aykırı hareket der. Görüntüden sevk yapılmaz. Robin Van Persie ile hakem arasında 3 metre var. Dil çıkarıyorsa neden orta hakemi uyarmıyor? Van Persie'nin sevk maddesi 41 değil, 36 olmalıydı. Van Persie görüntüden ceza almaz. Eğer FIFA kuralları uygulanacaksa bu görüntülerden Van Persie'ye ceza verilemez.''

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"