comScore

Roberto Martinez Brezilya zaferini anlattı

06 Temmuz 2018, Cuma 23:08
Roberto Martinez Brezilya zaferini anlattı

Belçika'nın, Brezilya'yı 2-1 yenerek Dünya Kupası'nda yarı finale yükseldiği maçın ardından teknik direktör Roberto Martinez açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Belçika Teknik Direktörü Roberto Martinez, Dünya Kupası çeyrek finalinde Brezilya'yı eledikleri karşılaşmanın ardından konuştu. 

"BREZİLYA'NIN KALİTESİNİ KABUL ETTİK AMA..."
İnanılmaz bir mücadele vardı. Şunu kabul edelim, Brezilya'nın kalitesi çok yüksek. Biz de bunu kabul ettik. Bir dakika bile ne biz, ne de rakibimiz pes etmedi. Oyuncularımız bu galibiyeti hak etti. Bütün Belçika bunun tadını çıkarıyor. Çok mutluyuz. 

"TAKTİK TAHTASINDA HİÇ KAYBETMEYİZ"

Taktik olarak baktığınız zaman, taktik tahtasında hiçbir zaman kaybetmeyiz. Mesele taktiği yapmak değil, taktiği hayata geçirmek. Bir oyuncudan başka bir şekilde oynamasını istemeyiz ve oyuncunun bu başarması için cesur olması gerekiyordu. Oyuncularımın sahada ortaya koyduğu performans bizi gururlandırdı. 

"DAHA FAZLA ENERJİYE İHTİYACIMIZ VAR"

Bundan sonraki maçlarımız için daha fazla enerjiye ihiyacımız var. Yarı finalde daha iyisini yapmak için çalışacağız. 

Roberto Martinez son olarak Brezilya'nın her şeye rağmen 2012 Dünya Kupası'nın en iyi takımı olduğunu söylerken, Belçika'nın kalp ve inanç gücünden ziyade taktik gücüyle zaferi elde ettiğini söyledi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!