comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor'dan Şenol Birol'a ziyaret

01 Şubat 2017, Çarşamba 13:37
Rizespor'dan Şenol Birol'a ziyaret

Çaykur Rizespor taraftarları efsane isim Şenol Birol'u ziyaret etti.

FutbolArena - Çaykur Rizespor taraftarları 54 yıldır Beşiktaş'taki rekoru kırılamayan efsane futbolcu Şenol Birol'u evinde ziyaret etti.
 
81 yaşındaki Şenol Birol, Rize'de, Çaykur Rizespor'da futbol hayatına başlayıp, Sarıyer, Beşiktaş, Fenerbahçe, Karşıyaka ve milli takımda gösterdiği başarılar ile Türk futbol tarihinde adından en fazla söz ettiren futbolcular arasında.

Futbol yaşantısının sona ermesinin ardından memleketi Rize'de yaşantısına devam eden 81 yaşındaki Şenol Birol'u evinde ziyaret eden Yeşil - Mavili bir grup taraftarlar geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, efsane isme çiçek takdim ettiler.
ALT YAPI TESİSLERİNE ŞENOL BİROL İSMİ VERİLDİ
 

Öte yandan Çaykur Rizespor kulübünün altyapı tesislerine Şenol Birol ismini verirken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Rize Şube Başkanı Ali Çelik “Büyük usta efsane futbolcu Şenol Birol hocamız çok sıkıntılar yaşıyor. Kendisine her dönem saygı duydum. Kendisi ile çalışma fırsatı olanlardan biriyim. Benimde hocamdır. Şu an hakikaten zor günlerden geçiyor. Eşi kanser kendisi alzheimer hastası. Oğlu Murat kendilerine bakmaya çalışıyor. Bir eve ihtiyaçları var. Bu konuda Beşiktaş kulübünden bir talebimiz olacak. Eski futbolcularına vefa göstereceklerini düşünüyorum” dedi. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)