comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor'da Hikmet Karaman'dan oyuncusuna: 'Türkiye'nin Modric'i olcaksın'

26 Ocak 2017, Perşembe 14:35
Rizespor'da Hikmet Karaman'dan oyuncusuna: 'Türkiye'nin Modric'i olcaksın'

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Recep Niyaz hakkında övgü dolu sözler sarfederken, antrenman öncesi genç futbolcuya "Sen Türkiye'nin Luka Modric'i olacaksın." dedi. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor'da son haftalarda ortaya koyduğu iştahlı futbol ile göz dolduran genç oyuncu Recep Niyaz'a teknik direktörü Hikmet Karaman'dan hem uyarı geldi hemde benzetme.

RECEP NİYAZ'A LUKA MODRIC BENZETMESİ
Çaykur Rizespor'un deneyimli teknik direktörü Hikmet Karaman, antrenman öncesi genç futbolcusu Recep Niyaz'ı yanına çağırarak önemli nasihatlarda bulundu ve ona  "Sen Türkiye'nin Modric'i olacaksın” dedi.

Futbolcusu Recep'e çalışmasının son derece memnun olduğunu söyleyen Karaman;” Bu şekilde çalışmaya devam et. Formayı aldın, bırakma ve beni dinle. Sen Türkiye'nin Modric'i olacaksın” ifadesini kullandı.

RECEP NİYAZ'DAN FENERBAHÇE AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere Recep Niyaz geçtiğimiz günlerde AA'ya yaptığı açıklamada Fenerbahçe hakkında konuşmuştu. 

Yaşının genç olduğunu ve futbolu üst seviyelerde oynamak istediğini anlatan Recep Niyaz, "İlle de Fenerbahçe'ye döneceğim düşüncem yok. Fenerbahçe demeyeyim, takım ismi söylemeyeyim, yarın öbür gün çok farklı bir yerde de olabilirim. Önce Çaykur Rizespor'da devamlılık yakalamak ardından da üst seviyelerde futbol oynamak istiyorum. Üst seviyeden kastım aslında Avrupa. Bazı hedefler erken gerçekleşiyor, benim Fenerbahçe hayalim gibi. Bazılarının gerçekleşmesi ise uzun zamanlar alıyor." şeklinde görüş belirtti.

Recep, bir hayalinin de A Milli Takım forması giymek olduğunu söyleyerek, "Her futbolcunun hayali A Milli Takım'dır. Çünkü seviye olarak Türkiye'nin en üst seviyesi. Tabii ki benim de hayallerim arasında var. Hayal kurmak para ile değil. Sonuçta ben de orayı ve çok daha yukarısını hedefliyorum. Sabırsızlıkla o günleri görmeyi bekliyorum." ifadelerine yer verdi. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)