comScore

Rizespor Rizespor

Ünal Karaman'dan tepki: "Kendimizi hesaba çekeceğiz"

18 Mart 2020, Çarşamba 00:47
Ünal Karaman'dan tepki:

Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, "Bu tarz bir oyunun bize istediğimiz sonucu getireceğini düşünmüyorum. Kendimizi hesaba çekeceğiz." dedi.

FutbolArena - Süper Lig'de 21. haftanın erteleme maçında Göztepe'nin sahasında Rizespor'u 2-0 mağlup ettiği maçın ardından iki takımın teknik adamları düzenlenen basın toplantısında konuştu. Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman takımına karşı tepkliliydi.
 

Ünal Karaman, Göztepe - Çaykur Rizespor maç sonu açıklamaları


Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, "Bazı müsabakalar vardı oynarsınız kaybedersiniz üzülürsünüz. Biz bugün sonuç adına üzüldük ama maçı rakibimiz hak etti onları tebrik ediyorum. Takım olmak özveri gerektirir. Bir de farklı özellikleri bulunan futbolcuların bir takım kimyası ortaya koyması gerekir. Çok iyi savunma yaparsınız, etkili hücum yaparsınız, gol yemeyi göze alırsınız ama dersiniz ki ‘biz gol atacağız'. Biz bugün bu çeşitlemeyi istediğimiz gibi yapamadık. Anlaşılan bundan sonraki maçlarda da zaman zaman zorlanacağız. Çünkü bu tarz bir oyunun bize istediğimiz sonucu getireceğini düşünmüyorum. Kendimizi hesaba çekeceğiz. Eğer varsa yetenek, onun açığa çıkmasını sağlayacağız. Görünen o ki biraz daha yolumuz var" dedi.

"NİHAT ÖZDEMİR DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLAMIŞTIR"
Karaman, Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu maçları seyircisiz oynama kararının sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:
"Ben sağlıkçı değilim ama dünyada olan olaylara karşı da duyarsız bir insan değilim. Türkiye gündeminde çok gereksiz tartışmalar var. En basit insan bile en parlak fikirden değerli değildir. İnsanın canının kıymeti dünyalarla ölçülmez. Bu konuda devletin yetkili kurumları insan adına bir risk varsa onun gereğini yaparlar. Ben o konuda yetkililerin gerekli hassasiyet içerisinde olacağını düşünüyorum. Gündemden takip ettiğimiz kadarıyla çoğu insanın kafasında soru işaretleri var. Bu işteki sorumlu insanlar inanıyorum ki insan sağlığı yönünde en doğru kararı alacağını düşünüyorum. Ben şu an sıkıntıda olan bir teknik adamım. Söyleyeceğim her şey insanlar tarafından farklı algılanabilir. TFF Başkanımız Sayın Nihat Özdemir, düşüncelerini açıklamıştır, mutlaka yönetim kurullarıyla değerlendirme yapmışlardır ve hiçbir karar hiçbir açıklama bir sonraki günü bağlayacak boyutta olamaz. Allah korusun belki yarın farklı bir gündeme uyanacağız. Bu insanlar(futbolcular ve görevliler) da sonuçta bir aileye sahipler. İnanıyorum ki alınacak her kararlarda bu insan sağlığı hassasiyetle göz önüne alınacaktır."

Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"