comScore

Rizespor Rizespor

Sumudica'nın 'Taktiği verdim' sözleri Rize'de krize yol açtı

23 Ocak 2021, Cumartesi 21:58
Sumudica'nın 'Taktiği verdim' sözleri Rize'de krize yol açtı

Çaykur Rizespor Yardımcı Antrenörü Ersin Aka, Sumudica'nın geçen hafta Rumen basınında çıkan haber ve yer alan açıklamaları hakkında serzenişte bulundu. "İnanmıyorum" diyen Ersin Aka, "Ulusal basında çıkan bu haberler bu emeğe saygısızlıktır" dedi. 

FutbolArena - Çaykur Rizespor ile anlaşan fakat kulüpteki Covid-19 vakaları nedeniyle şu anda Romanya'da olan ve Pazartesi Türkiye'ye gelecek olan Sumudica'nın, Rumen basınındaki haberleri küçük çaplı krize oldu. 

Rizespor Yardımcı Antrenörü Ersin Aka, "Sumudica hocanın Gaziantep FK maçı öncesi oyunculara taktik verdiği, prim verdiği haberleri ulusal bazında çıktı. Bu emeğe saygısızlıktır. Böyle bir şey yok." dedi. 
"SUMUDICA ZATEN BU TAKIMIN HOCASI AMA BU AÇIKLAMALARI YAPTIĞINA DA İNANMIYORUM"

Ersin Aka, "Çıkan haberin Sumudica hocamızın yaptığına inanmıyorum. Bir antrenör bir mesleği bu kadar değersizleştirmez. Medyada bu kadar yer verip, bu kadar emeğe saygısızlık yapılmasını anlayamıyorum. Başakşehirli oyuncuları dinliyorum. Ancak bu kadar emeğin karşılığında oyuncu yere yattı, bu şekilde maç kazandı denemez. Biz buraya 14 oyuncuyla geldik. Çocuklar mücadele etti." dedi. 
"SUMUDICA BENİ ARADI"

Sumudica ilk başta aradı beni. Konuştuk. Kendisi takımı benim tanıdığımı, her şeyi benim hazırlamamı istedi. Ancak Anlatmak istiyorum oyuncuları dedi. Bu kadardı. Taktik verdim, prim açıkladım. Böyle bir durum yok. Bu maçta da yok. Fikir alışverişi olacak zaten. Sumudica zaten bu takımın hocası. Bu problem de değil. Ancak antrenörlük mesleği bunu kaldırmaz. Bu ilkeli bir meslek."

SUMUDICA'NIN RUMEN BASINI DIGISPORT'TA YER ALAN AÇIKLAMALARI

Bu galibiyet için çok mutluyum. Çok zor bir maçtı. Gaziantep güçlü bir takım çünkü. Ancak kazanmayı başardık. Oyuncularımla dün iki kez görüştüm. Gerekli taktikleri verdim. Konuştuğumuz her şeyi sahada uyguladılar. 3 puan için onları kutluyorum.


Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"