comScore

Rizespor Rizespor

Robin Yalçın'ın boşluğu doldurulamadı

12 Şubat 2018, Pazartesi 11:39

Çaykur Rizespor'da en az 4 hafta sahalardan uzak kalacak olan Robin Yalçın'ın boşluğu doldurulamadı.

FutbolArena - Geçtiğimiz hafta Erzurumspor maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan ve yapılan kontrollerde en az 4 hafta sahalardan uzak kalacak olan Robin Yalçın'ın boşluğu doldurulamadı.


Çaykur Rizespor'da Robin Yalçın arandı


Bu oyuncunun yokluğunda teknik direktör İbrahim Üzülmez, Altınordu maçında yeni transfer Abdullah Durak'ı sahaya sürmüş, tecrübeli oyuncu Altınordu takımına karşı ortaya koyduğu performansla hayal kırıklığı yaratmıştı. Özellikle rakip orta saha oyuncularına karşı dirençsiz bir görüntü veren yeşil - mavili takımın orta saha oyuncuları ilk golde Recep Niyaz'ın, diğer golde ise Abdullah Durak'ın hücuma çıkarken kaptırdığı toplarla kalesine golü görmüştü.

Kora kor mücadele altında dönen toplarda Robin Yalçın'ın ne kadar önemli bir oyuncu olduğuna işaret eden teknik direktör İbrahim Üzülmez;” Robin'in sakatlığı bizi Altınordu maçında sıkıntı yarattı. Önemli bir oyuncu, inşallah en kısa sürede aramıza katılır, yerine görev vereceğim oyuncular MKE Ankaragücü maçında üzerine düşen görevi yaparlar” dedi.
''İYİ NİYETLİ OLMAYACAĞIM''

Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Altınordu yenilgisi sonrası açtı ağzını, yumdu gözünü. Genç teknik adam bundan önce hakemler hakkında fazla konuşmadığını hatırlatarak, bundan sonra çok da iyi niyetli olmayacağım mesajını verdi.

4 - 0 kazandıkları Ümraniyespor maçı sonrası rakip takımın teknik direktörünün bir açıklaması vardı diyen Üzülmez;

”Bu açıklama sonrası son haftalara bakıldığı zaman Ümraniye takımının aleyhine verilmeyen penaltıları var. Ben mağlubiyete bahane aramıyorum ama Rize ile ilgili kötü bir algı var. Biz kendi öz eleştirimizi yapacağız, rakip iyi oynadı, kaybetti diyeceğiz ama son üç maçta hakemler bizim maçta çok daha etkin oldular. Hakem hocalarım size sesleniyorum;” Biz açıklama yapmıyoruz diye bu iş böyle oluyor, biz sizi destekliyoruz diye mi böyle oluyor” Bizde mi Ümraniye takımı gibi açıklamalar yapalım. Ben hakemlere her zaman güveniyorum ama bu tip açıklamalar yapanların da yanına kar kalmamasını istiyorum. Sıkıntı yok, bu takımın hedefleri belli ve bu oyuncu grubunu da üzerine düşeni yapacaktır, uzun lig maratonunda bazen çelmeler olacaktır, Altınordu takımını bize ders verdi ve bizde o dersleri iyi çalışarak sınıfımızı geçeceğiz” dedi.

''SEN DESTEK ALMADIN MI''

Yeşil – mavili takımın teknik patronu İbrahim Üzülmez'in bir başka hedefinde olan isim ise Balıkesir Başkanı vardı. Bu kulübün başkanının hafta içi yaptığı açıklamada Rizespor'un Vedat Muriqi transferinde gönderme yaptığını hatırlatan Üzülmez sözlerine şöyle devam etti;

"Rakip başkanların gözü aydın. Bugün kaybettik ve Vedat Muric gol atamadı. Balıkesirspor Başkanı'nın gözü aydın. Rakip başkanları anlamıyorum. Başka takımlarla uğraşmanın nedenini anlamıyorum. Onlar belediyelerden destek almadı mı? Biz hedeflerimize, emeğimizle ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz. Balıkesir Başkanı ile ilgili biz de çok şey duyduk. Transfer tahtasını açmak için neler yaptığını duyduk. Herkes kendi takımı ile ilgilensin. Kimse bizimle uğraşmasın."

TAŞLAR YERİNDEN OYNAYACAK 

Kendi sahasında Altınordu takımına farklı mağlup olan Çaykur Rizespor'da bu yenilgi sonrası taşları yerinden oynatacak. Teknik direktör İbrahim Üzülmez, Cuma akşamı Ankara'da oynanacak olan MKE Ankaragücü maçında bazı formsuz isimleri kızağa çekeceği, bu oyuncuların yerine haftalarıdır forma bekleyen oyunculara şans vereceği seslendirildi.

Altınordu maçı öncesi manejerinin Rize'ye gelerek yönetimle sözleşme uzatma konusunda görüşme yaptığı kaleci Gökhan Akkan son haftalarda oldukça formsuz bir görüntü veriyor. Sezon boyunca yeşil - mavili takımın bir numaralı file bekçisi olan Gökhan Akkan'ın geride kalan haftalarda şampiyonluğa oynayan bir takımın kalecisi olarak bir maçta ön plana çıkmaması, özellikle yan toplarda yaptığı hatalarda gündeme gelmişti. Son oynanan Altınordu maçında yediği gollerde çıkış ve zamanlama hatası yapan genç kaleci Gökhan Akkan'ın teknik heyet tarafından uyarılacağı öğrenilirken, yeni transfer kaleci Kaya Tarakçı'ya da teknik kadro “ hazır ol” mesajını verdiği öğrenildi.

SAVUNMA DÖKÜLDÜ

Ligin ikinci devresi içinde oynanan dört maçta aynı savunma oyuncularına şans veren teknik direktör İbrahim Üzülmez, Altınordu maçında tel tel dökülen savunma oyuncularını sert bir şekilde uyardı.
Rakip takımın toplam beş kez gelip üç gol atmasına oldukça sinirlenen Üzülmez'in MKE Ankaragücü maçı öncesi yeni transfer Koray Altınay'a hazır ol emrini verdi. Sağ bekte Orhan ve stoperde Saadane'den birini kızağa çekecek olan Üzülmez, başkentte Koray'a şans vereceği seslendirildi.

ORTA SAHA DİRENÇSİZ KALDI

Yeşil – mavili takımın orta sahası Robin Yalçın'ın sakatlığı sonrası oldukça dirençsiz kaldığı gözlendi. Bu oyuncunun yokluğunda forma giyen Abdullah Durak'ın savruk bir futbol ortaya koyduğu gözlenirken, bir başka yeni transfer Galip Güzel'in de tam olarak katkı sağlayamadığı tespit edildi. Bu bölge için teknik direktör İbrahim Üzülmez, hafta içi yapılacak olan taktik idmanlarda birkaç oyuncu üzerinde denemeler yapacağı seslendirildi.

TOPA FISILDAYAN ADAM YOK

Çaykur Rizespor'da en büyük eksiklik olarak orta sahada beyin görevi yapabilecek kaliteli bir oyuncu olmamayışı. Cernet ve Obraniak'tan sonra o bölgede topa hükmedecek, maçta kilit çözecek, topa fısıldayacak bir ismin olmamayışı yeşil- mavili takımda büyük eksiklik olarak göze çarpıyor. 10 numarada görev alan Recep ve Lincoln'den tam olarak istediğini alamayan teknik kadro, ligde oynanacak olan son 13 maç içinde bu oyuncularından maksimum verim almayı planlıyor.

Öte yandan Altınordu maçında alınan yenilgi sonrası haftaya oynayacağı MKE Ankaragücü maçı hazırlıklarına dün ara vermeden başlayan yeşil - mavili takımda morallerin bozuk olduğu gözlendi. Teknik direktör İbrahim Üzülmez, oyuncularına bu maçın öz eleştirisini yapmaları gerektiğini ama asla moral bozmadan başlarının dik olarak yolarına devam edeceklerini söyledi.

Biz Çaykur Rizespor'uz başımız her zaman dik olmak zorunda diyen Üzülmez;” Bu maç geride kaldı, ders alarak, içimizde öz eleştiri yaparak yolumuza devam edeceğiz. Kimse moralini bozmasın, bu takım sezon sonunda hedefine ulaşacaktır. Bir mağlubiyetle yıkılacak bir takım değiliz. Haftaya MKE Ankaragücü maçı var ve bu maç bizim yeniden ayağa kalkma maçımız olacak. Sizden istediğim Geride beklemeyin, öne çıkın, önde baskı yapın. Topu rakibe bırakmayın, topla biz oynayalım. Önde görev alan arkadaşlar, ön bölgede baskı yapın, siz pres yapmasanız, savunma oyuncuları tek başına savunma yapamaz. Daha çok çalışacağız, iyi dinlenin” dediği seslendirildi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.