comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor, İsmail Kartal ile anlaştı! Fenerbahçe ve Vedat Muriqi açıklaması

30 Mayıs 2019, Perşembe 14:59
Rizespor, İsmail Kartal ile anlaştı! Fenerbahçe ve Vedat Muriqi açıklaması

Çaykur Rizespor, teknik direktör İsmail Kartal ile anlaşma sağladığını resmen açıkladı. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, ardından Fenerbahçe ve Vedat Muriqi transferi hakkında konuştu.

FutbolArena - Okan Buruk ile yollarını ayıran Çaykur Rizespor, teknik direktör İsmail Kartal ile anlaşıldığını resmen açıkladı. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, İsmail Kartal ile yaptığı görüşmede Vedat Muriqi hakkındaki düşünceyi de açıkladı. Fenerbahçe, Çaykur Rizespor'dan Vedat Murigi'yi transfer etmek için girişimlerde bulunuyordu.
 

Rizespor'un yeni teknik direktörü İsmail Kartal mı oldu?


A Spor'a yaptığı açıklamada Awaziem ve Azubuike ile ilgili teklif gelmediğini söyleyen Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, teknik direktör İsmail Kartal ile prensip anlaşmasına varıldığını söyledi.

"AZ ÖNCE İSMAİL KARTAL İLE ANLAŞTIK"
Hasan Kartal açıklamalarında, "İsmail Kartal ile daha iyi bir Rizespor göreceksiniz. İstanbul'dayım, prensip anlaşması az önce oldu. Yanlış hamle yapmak istemiyoruz. Yükselişimize devam etmek istiyoruz." dedi.

"VEDAT MURİÇ'İN KALMASINI İSTİYOR"

Fenerbahçe'nin gündemindeki Vedat Muriqi hakkında konuşan Hasan Kartal, "Vedat Murigi'yi bizim hocamız da beğeniyor. İsmail Kartal, Muriç'in kalmasından yana ama ne yapacağız, bilemiyorum. İki arada bir derede kaldık." ifadelerini kullandı.

İSMAİL KARTAL'DAN AÇIKLAMA

A Spor'a konuşan ismail Kartal şunları söyledi:

"Rizespor camiası ve taraftarları beni çok istedi. Başka takımlar da beni istedi ama baba tarafından Rizeli olduğum için Rizespor'u tercih ettim. Vedat Muriqi gibi bir oyuncunun boşluğunu doldurmak zor. Onun gibi bir futbolcuyu vermek istemiyoruz ama ilerleyen günlerde ne olur bilmiyoruz."
 

Fenerbahçe, Vedat Muriç'i transfer edecek mi?


Fransa'nın Toulouse takımının Sportif Direktörü Ali Rachidi'nin bu sezon Vedat Muriqi'yi izlemek için 3 kez Türkiye'ye geldiği öğrenilirken Rachidi'nin Rize'de de kaldığı öğrenildi. Fransız ekibi Vedat için ilk olarak 2 milyon Euro teklif etti. Rizespor'un reddetmesi sonrası Fransızlar rakamı 3'e çıkartı!

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın beğendiği ve kadro derinliği açısından da mutlaka alınmasını istediği Vedat için sarı lacivertlilerde istekli. Ali Koç da yakın ilişkiler içerisinde olduğu Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal'la önümüzdeki günlerde bu transferi bitirmeye çalışacak.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"