comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor - Galatasaray maçı iptal edilecek mi? Hasan Kartal açıkladı

14 Mayıs 2019, Salı 10:02
Rizespor - Galatasaray maçı iptal edilecek mi? Hasan Kartal açıkladı

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray maçıyla ilgili TFF'ye başvuruda bulunduklarını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı sonrası hakem kararları çok tartışıldı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal, sert tepki gösterdiği hakem kararları sonrası maçın yenilenmesi adına TFF'ye başvuruda bulunacaklarını açıklamıştı. Hasan Kartal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla federasyona başvurduklarını duyurdu.


Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı yenilenecek mi?


Galatasaray'ın 3-2 galibiyetiyle sonuçlanan maçta sarı kırmızılılara verilen penaltı ve Rizespor'dan Samudio'ya gösterilen kırmızı kart gündem olmuştu. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, maçın ardından mücadelenin yenilenmesi için TFF'ye gideceklerini açıklamıştı. Sosyal meydadan başvuruda bulunduklarını duyuran Kartal, "Kural hatasından dolayı Rizespor - Galatasaray maçının yenilenmesiyle ilgili başvurumuzu TFF'ye yaptık" dedi.

MEHMET DEMİRKOL: "TEKRAR EDİLMEZ"
Çaykur Rizespor'un TFF'ye başvurusunu beIN Sports'ta değerlendiren spor yorumcusu Mehmet Demirkol, "Rize-Galatasaray maçı tekrar edilmez. O pozisyonda Galatasaray'ın bir avantajı yok. Gol olmamış bir penaltı pozisyonuyla ilgili iki gündür ortalığın birbirine girmesi anlaşılır gibi değil." dedi.

HASAN KARTAL NE DEMİŞTİ?

"Silahım olsa vururdum. Öyle bir şey demedim ama bunlar insanı katil eder. Allah göstermesin adamın yanında silah olsa insan katil olur. Bunlar insanı katil eder." 

"TEPKİM AZDI"

"Benim tepkim az mıydı? Çok muydu? Bence çok azdı. O tepki gerçekten azdı. Olacak şey değil. Yorumculara da bakıyorum. %100 haklı olduğumuz konularda olacak şey mi? Bu hakem kararlarında bir takımın 3 puanın alınması. Bunu ben anlamıyorum. Böyle bir şey olamaz. Korkunç bir şekilde tepki göstermek zorundasın. İnsansın ve kendine hakim olamayabiliyorsun."

"BİZİM GALATASARAY İLE PROBLEMİMİZ YOK"

"Bizim Galatasaray ile problemimiz yok. Galatasaray geldi ve oynadı. Galatasaray büyük bir camia. Onlara saygı duyuyoruz. Bunlara ihtiyacı yok. Galatasaraylılara karşı herhangi bir hareket olmadı. Olmasına da müsade etmeyiz." 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (13 Aralık 2019)