comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı: 'Mustafa Denizli, Okan Buruk ve Aykut Kocaman...'

08 Eylül 2018, Cumartesi 12:25
Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı: 'Mustafa Denizli, Okan Buruk ve Aykut Kocaman...'

Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, yeni teknik direktörün kim olacağı ile ilgili FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena ÖzelRizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada hoca konusunda arayışlarına devam ettiklerini belirterek, üç isim verdi. Aykut Kocaman, Mustafa Denizli ve Okan Buruk.


Rizespor Haberleri: Hasan Kemal Yardımcı'dan İbrahim Üzülmez'e eleştiri


Başkan Yardımcı, bir önceki teknik adam Hikmet Karaman'ın Rizespor'u Süper Lig'den küme düşürmesine rağmen görevi bırakmadığını hatırlatarak; ”Biri takımı küme düşürdü ama küme düşen takımla yoluna devam etti, diğeri ise takımı şampiyon yaptı fakat yoluna devam etmedi” diyerek Üzülmez için yanıldıklarını söyledi.

"MUSTAFA DENİZLİ, OKAN BURUK VE AYKUT KOCAMAN İLE TEMAS KURULDU"
Milli arada takımın başına mutlaka kaliteli bir teknik adam getireceklerini ifade eden Başkan Yardımcı; ”Rizespor'a yakışan bir teknik adamla yolumuza devam edeceğiz. Listede birçok hoca adayı var ama bizim temasa geçtiklerimiz belli. Yabancı hoca olarak sadece Igor Tudor ile temasa geçmiştik, kendisi çocuklarının okul durumu nedeniyle Rize'ye gelemeyeceğini söyledi ve bize teklif için teşekkür etti, diğer yandan Mustafa Denizli, Okan Buruk ve Aykut Kocaman ile temas kuruldu." ifadelerini kullandı. 

"OKAN BURUK AYDA 100 BİN DOLAR İSTEDİ"

Teknik adamları değerlendiren Yardımcı, "Okan Buruk aylık 100 bin ABD Doları karşılığı fiyat teklifi ile karşımıza çıktı. Bu rakamlar yüksek. Mustafa Denizli ve Aykut Kocaman'dan da bir teklif aldık. Çaykur Rizespor kulübü olarak en kısa sürede bir karar vereceğiz. Gündeme Daum başta olmak üzere başka hocalar da geldi, yönetim kurulu olarak teknik direktörlük konusunda en sağlıklı kararı vereceğiz. Mustafa hoca için “otoriterdir, tesiste yönetici istemez” diyorlar. Rizespor'un menfaati neyse ben onu yaparım. Burada asıl olan Çaykur Rizespor'dur. Futbolda romantizm, aşk yaşanmaz. Bunlara yer yok, tek gerçek çalışmak ve saha sonuçları. İyi bir kadromuz var, ilerleyen haftalarda yeni hocamız ile birlikte bu takım hak ettiği galibiyetleri alacak, kimse merak etmesin” şeklinde konuştu.


Oleksandr Gladky'den Rizespor taraftarına mesaj


Öte yandan Yeşil-mavili takımın Ukrayna'lı golcüsü Oleksandr Gladky, “Beklentilere karşılık vereceğini söyledi

Çaykur Rizespor'un sezon başı transferinin son gününde renklerine kattığı Ukrayna' lı golcüsü Oleksandr Gladky, açıklamalarda bulundu. 2 gündür takımla birlikte çalışan Gladky, Rizespor'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi. Rize'ye geleli çok kısa bir süre oldu. Geldiğim andan itibaren bana karşı gösterilen ilgi ve sevgi beni çok mutlu ediyor. Bununla da daha iyi ve çabuk bir şekilde adapte olmaya başladım. Rizespor'a gelerek kariyerimde yeni bir sayfa açtım ve burada başarılı olacağıma inanıyorum” dedi.

Antalyaspor maçının çok şansız bir şekilde kaybettiklerine ifade eden Oleksandr Gladky, “Bu maç geride kaldı. Unutup önümüze bakmak zorundayız. Lige verilen aradan dolayı önümüzde 10 gün var. Bu süreyi iyi değerlendirip Bursaspor ile oynayacağımız maça hazırlanacağız. Ben kendimi çok iyi hissediyorum.  Kendimi yüzde yüz performansa getirebilmem için 10 güne ihtiyacım var. Bu süre sonrasın dada Rizespor'a olabildiğince katkı vereceğim. Bunun içinde çok çalışıyorum. Yeşil-mavili formayı giymek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)