comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, basın ile bir araya geldi

12 Eylül 2017, Salı 16:04
Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, basın ile bir araya geldi

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Altınordu Kulübünün modelini Rize'ye getireceklerini açıkladı.

FutbolArena - Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, haftalık basın toplantısında Rize basını ile bir araya geldi. Başkan Yardımcı, son oynanan Altınordu maçında alınan skorun iyi olduğunu fakat yenilen üç gol kendilerine büyük ders verdiğini söyledi.


Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı'dan açıklamalar


Önde oynadıkları maçta takımın yan top oynamasını kabul etmediğini savunan Yardımcı; ”Girilen net gol pozisyonları var. Dikine oynayıp, farka gideceğimiz maçta sürekli yana oynadık ve az kalsın karizmayı çizdiriyorduk. Buda bize ders olsun, teknik heyete, futbolculara ders olsun. Bu işin şakası yok. Tüm maçlara çok ciddi bakacağız, ilk hedefimiz ilk 10 hafta sonunda mağlubiyet almadan tamamlamak. O zaman çok daha sağlıklı değerlendirmede bulunurum” dedi.

''ALTINORDU MODELİNİ RİZE'YE GETİRECEĞİZ''
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın kendisini İzmir'de ağırladığını belirten Yardımcı;

”Cuma günü Altınordu altyapı tesislerini gezdim, hayran kalmamak elde değil. Başkanları sayın Özkan'ı Rize'ye çağırdım. Yarın burada olacak. Kendisinin fikirlerini alacağız. Burada ki idman sahaları, yemekhane, dershane gibi bilgilerine başvuracağız. Altyapıda çok ciddi çalışma içindeyiz. A takıma verdiğimiz önemi altyapıya vereceğiz. Altyapı bütçesine el değmeden oraya harcayacağız. Eğitim üst düzeyde olacak. Neticede Altınordu modelini Rize'ye getireceğiz. Hopa'dan Samsun'a kadar bölgeyi tarayacağız. Türkiye'de Altınordu'dan sonra ikinci Altınordu Çaykur Rizespor olacak. Ben bu konuda çok heyecanlıyım, bunu hayata geçirirsek çok mutlu olurum. İnşanla Çaykur Rizespor'u süper lige çıkaran son başkan ben olurum, benden sonra düşmeyeceğimize göre kimse çıkarmasın” dedi.

Kongre çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Yardımcı, İstanbul kanadından Ali Osman Saruhan ve Murat Kıran ve Ankara'dan Hasan Kartal listemizde olacak. Burada Süleyman Basa'ya ayrı parantez açayım ve teşekkür edeyim. Rize'den görev alacak kişilerin parası olması önemli değil. Yönetime iki tane önü açık kaliteli genç alacağız. Rize taraftarı ile kaynaşma çok önemli. Bu iş önemli bir iş. Benim tek hayalim işler yoluna girdiğinde altyapı ile haşır neşir olmak. Altyapıdan bir iki oyuncu çıkarsa çok mutlu olacağım. Takımda oynayan Rizeli futbolcunun sayısını artırmamız gerekiyor. Para sıkıntımız yok, işimizi iyi yapıyoruz” dedi.

''ALINAN SKORLARLA TARAFTAR SAYISI ARTACAK''

Sezon sonunda Karadeniz'den iki takımın Süper lige yükselmesinin kendisini çok mutlu edeceğini belirten Başkan Hasan Kemal Yardımcı;

”Giresunspor başkanını aradım ve tebrik ettim. Çok iyi kadroları var, iyi yönetiliyorlar, bütçesi de iyi. Giresun bunu hak ediyor. İnşanla sezon sonu beraber çıkarız, temennim bu. Bütün takımlara saygı duyuyoruz. Bu ligde ilk 10 maçta fark yapan işi götürür. İkinci devre final maçlarında ipi göğüsleyen şampiyon oluyor. Ankaragücü maçında taraftar sayısı elbette artar ama 15 bin kişi olmaz. Alınan skorlarla seyirci sayısı artacak diye düşünüyorum. Bunun yanında passo lig de sıkıntı var. Kapılarda sıkıntı yaşayan taraftarlar da haklı. Başarı geldikçe seyirci sayısı artacaktır” cümlesini kullandı.
Futbolcu almanın çocuk oyuncağı olmadığını vurgulayan Yardımcı, “ Ramos'un transferi ve sonrası bu oyuncunun yaşadığı sakatlık sorununu bana sormayın. Bu transfer benim transferim değil. Bu futbolcu tavsiye ile alındı. Demek ki futbolcu almak çocuk oyuncağı değil, çok daha sıkı ele almak lazım. Milosevic'İn transferi için Beşiktaş Başkanı Orman ve yönetici Ahmet Nur Cebi'ye teşekkür ediyoruz. Yerinde bir transfer oldu” ifadesini kullandı

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.