comScore

Rizespor Rizespor

Rizespor Başkanı Hasan Kartal: "TFF limitlerinde yanlış yok"

05 Ağustos 2020, Çarşamba 17:42
Rizespor Başkanı Hasan Kartal:

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TFF'nin harcama limitlerinde bekledikleri rakamın açıklandığını söyledi.  

FutbolArena - Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TFF'nin harcama limitleri hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bekledikleri rakama yakın bir limit açıklandığını söyleyen Hasan Kartal, "Biz kendi hesabımızı yaptık ve yaptığımız hesaba yakın bir rakam açıklandı." ifadelerini kullandı. TRT Spor'a konuşan Hasan Kartal'ın ifadeleri şu şekilde:
"LİMİTLERDE YANLIŞ YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM"

Hesap sistemi var. TFF açıklamadan önce kendi hesabımızı kendi mali müşavirimiz yaptı. Buna çok yakın bir limit tespit etmiştik. Kulüplerin serzenişte bulunmasını bilemiyorum ama hesaba göre yapılıyor. Hesabı ona göre yapacaksınız. Borçlanmayacaksınız. Bence yanlış yok diye düşünüyorum. 

"EN AZ 6-7 BANKO OYNAYACAK OYUNCU ALMALIYIZ"

En az 6 tane banko oynayacak oyuncu almamız lazım. Teknik ekip söylüyor. 6-7 tane banko oynayacak oyuncuya ihtiyacımız olduğunu söylüyorlar. Ancak tabii kupa maçını da düşünürseniz fazla oyuncu almalısınız. Zor bir dönem ama inşallah sıkıntı yaşamadan bu dönemi atlatırız diye düşünüyorum. 

"182 MİLYON TL BORCU 70 MİLYON TL'YE DÜŞÜRDÜK"

Geçen sene çok büyük şanssızlıklarla ligi tamamladık. El Kabir, Abarhoun ve Aminu'nun yoklukları. Ben Rizespor'u 182 milyon TL borçla aldım. Şu anda 70 milyon TL civarında. Biz kulübü düzgün yönetiyoruz ama saha içinde sakatlıklar vs. bu anlamda sıkıntılar yaşadık. 

Rizespor Haberleri FutbolArena'da! 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"