comScore

Rizespor Rizespor

Morozyuk: 'Rize'de alkol yasak. Genç futbolcular için ideal'

21 Haziran 2019, Cuma 20:27
Morozyuk: 'Rize'de alkol yasak. Genç futbolcular için ideal'

Çaykur Rizespor'un Ukraynalı futbolcusu Morozyuk, ülke basınına verdiği röportajda Rize hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Çaykur Rizespor'un, Dinamo Kiev'den bonservisini aldığı ve 2 yıllık yeni sözleşme imzaladığı Morozyuk, Ukrayna basınına konuştu. Morozyuk, Rize'de boş zamanlarında neler yaptığına dair açıklamalarda bulundu. 

"BURADA ALKOL SATIŞI YASAK. KUTLAMAK İÇİN DANS VE ŞARKI"
Morozyuk, şehirde nasıl kutlama yaptıkları yönündeki soruya verdiği cevapta, "Burada alkol satılmıyor. Soyunma odasında şarkı söyleyip, dans ediyoruz. Ondan sonra güzel bir yemek ve herkes hayatına devam ediyor." dedi.

"GENÇ FUTBOLCULAR İÇİN İDEAL BİR ŞEHİR"

Buna rağmen Rize'nin genç futbolcular için ideal yer olduğunu söyleyen Morozyuk, "Rize'ye doğru zamanda gelmek önemli. Genç futbolcular için burası çok ideal bir şehir. Çünkü seni baştan çıkaracak bir ortam yok." dedi. 
 


Çaykur Rizespor Transfer Haberleri: Rizespor'un Morozyuk transferi


Çaykur Rizespor'da geçen sezon kiralık olarak forma giyen Morozyuk, yeniden Karadeniz ekibiyle 2 yıllığına anlaşmaya vardı. Rizespor yönetimi ise Ukraynalı futbolcunun bonservisini aldı. Ukraynalı futbolcunun eşi de sezon içerisinde instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda Rize'yi çok sevdiğini ve beklediğinden çok daha iyi bir şehir gördüğünü, insanların oldukça sıcak kanlı olduğunu söylemişti. Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)