comScore

Rizespor Rizespor

İsmail Kartal açıkladı! Vedat Muriqi transferinde son dakika

06 Haziran 2019, Perşembe 15:04
İsmail Kartal açıkladı! Vedat Muriqi transferinde son dakika

Çaykur Rizespor'da teknik direktörlüğe getirilen İsmail Kartal, Vedat Muriqi transferi hakkında konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktörlüğe İsmail Kartal getirildi. Çaykur Didi Stadı'nda düzenlenen imza töreninde konuşan İsmail Kartal, transferi gündemde olan Vedat Muriqi hakkında da açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, Kosovalı futbolcunun takımdan ayrılmasını istemediğini söyledi. 
 

Transfer Haberleri: Vedat Muriqi, Rizespor'dan ayrılacak mı?


Vedat Muriqi için kulübe ulaşan 2-3 resmi teklifin olduğunu belirten İsmail Kartal, "Bu ligde Vedat Muriqi gibi oyuncuları bulmak kolay değil. Kendisiyle ilgilenen kulüpler var. Bir yurt içinden, bir yurt dışından talip var. 2-3 tane resmi teklif var. Biz kalmasından yanayız. Kulübün de menfaatlerine göre değerlendirme yapacağız ama ben teknik direktör olarak gitmesini istemiyorum." dedi.

İSMAİL KARTAL'IN AÇIKLAMALARI
"Buraya koşarak isteyerek gelemenin mutluluğunu yaşıyorum. Tesisleri gezdik. Tesisler bir futbol takımı ve teknik direktörün başarılı olması için dolu. Ben buraya başarılı olmaya geldim. Başarıya aç biri nsanım. Tesisler ve taraftarları gördükten sonra ben iki kat değil kat kat daha fazla çalışmak zorundayım."

Geçmiş yıllardan bu güne kadar Çaykur Rizespor'un iniş ve çıkışları olduğunu belirten Kartal, "Bu grafiği ortadan kaldırmak ve etkili bir kulüp olduğumuzu rakiplerimize hissettirmek sahada vereceğimiz mücadele ile hedeflerimize adım adım ilerleyeceğiz. Hayallerimiz var ama hayalcı değiliz. Bir bütün ve ekip olacağız. Kırıldığımız teklediğimiz günler olacak ama bir ekip olacağız." şeklinde konuştu.

Başarının sırrının çalışmak olduğunu işaret eden Kartal, "Biz buraya vakit geçirmeye gelmedik. Çalışmaya başarılı olmaya geldik. Zikzaklı bir grafik değil istikrarlı bir futbol kulübü olmaya geldik. Bunun ilerleyen adımları Avrupa olacak. Bu sene ligde kalma düşüncemiz yok. Bir çok arkadaşımız ayrıldı. Beğendiğimiz oyuncuları takımda tutmaya çalışıyoruz. Tutamadıklarımızın yerine oyuncularımız var. Bir haftadır çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Çaykur Rizespor, Aatif'ı transfer edecek mi?

Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal ise Aatif'ın transferiyle ilgili, "Aatif'i yarım dönem almamıza rağmen ekonomik olarak bedeli yüksekti. Sportif Direktörümüz ve hocamızın kararı sonrası bakacağız. aatif çok sevimli bir çocuk. Sevdiğim bir oyuncu. Ekonomik şartları uygun olursa kalmasını isterim." şeklinde konuştu.

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)