comScore

Rizespor Rizespor

İbrahim Üzülmez: "Çalışmaların Karşılığını Alacağız"

10 Ocak 2018, Çarşamba 10:45
İbrahim Üzülmez:

Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, teknik direktör kariyeri boyunca en verimli kamp dönemini geçirdiğine vurgu yaptı.

FutbolArena - Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

İbrahim Üzülmez, "19 kişilik kadro ile çok verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Bütün oyuncularım ortaya koyduğu duruş ve karakter antrenmanlara da yansıyor. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz, şartlar ve ortam çok güzel. İnşanla bu kamp boyunca çalışmalarımızın karşılığını ikinci devre oynanacak olan zorluk derecesi yüksek olan maçlarda alır, Çaykur Rizespor'un sezon sonu olan hedefini ulaştırırız” dedi.
 

İbrahim Üzülmez'den transfer açıklamaları


Devre arası transferlerini yapmanın çok kolay olmadığını söyleyen Çaykur Rizespor teknik direktörü İbrahim Üzülmez;” Maalesef 2 – 3 tane manejeri olan oyuncular var. Oyuncuların talipleri fazla olduğunda nazlanan oyuncular var. Meblağlar yüksek, kulübün mali yapısı ortada, bunlara bakıldığında transferlere ihtiyacımız var mı? Var. Başkanım ve yönetim kurulu üyeleri ciddi anlamda çalışmalara devam ediyor. Bende biran önce transferlerin bitmesini elbette isterim, taktiksel antrenmanlarda yeni gelecek olan oyuncuların aramıza ne kadar erken katılması o kadar bizim adımıza sağlıklı olacaktır. Bu hafta sonuna kadar 2 – 3 yeni oyuncuyu aramıza katmayı hedefliyoruz ” dedi.
"ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ"

Altyapı öz kaynaklarımızdır diyen Üzülmez;” Takdir edersiniz ki altyapıdan çıkan oyuncunun bir iki yerde oynaması gerekiyor. Ben kendimden örnek vereyim, kiralık olarak gittiğim Karabükspor'da biraz daha kendimi göstererek Gaziantepspor'a geri dönmüş, oradan da Beşiktaş'a transfer olmuştum. Altyapıdan gelen oyuncular idmanlarda bulunuyor ama maçlarda fazla forma şansı yakalayamıyorlar. Antrenman performansı yeterli olmuyor. Pazarspor'a kiralık olarak giden Sinan aynı şekilde Berat, Kazım, Faruk bu oyuncuların idman performansından son derece memnundum. Ama yarışmacı takım olduğumuz için forma şansı onlara veremedim. Bu oyuncuların gidip te oynamaları kendileri acısından çok daha verimli olacak. Bu işleri çok fazla yadırgamamak lazım, bu oyuncuların oynaması lazım. Biz forma şansı verebildik mi? Veremedik. Genç arkadaşları hiçbir zaman dışlamadık, kamp dönüşü onlar için durum değerlendirmesi yapılır, bu oyuncular bizim oyuncularımızdır. Onlar bizim evlatlarımız, çocuklarımızdır, dönüldüğü zaman takım bulamazlarsa da aramıza katılırlar, bu konuyla ilgili hiçbir sıkıntı olmaz” dedi.

TFF 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)