comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman'dan Çaykur Rizespor'a haciz

16 Nisan 2018, Pazartesi 11:50
Hikmet Karaman'dan Çaykur Rizespor'a haciz

Çaykur Rizespor'un eski teknik direktörü Hikmet Karaman alacağı bulunan 200 bin Dolarlık çeklerin ödenmemesinden dolayı yeşil – mavili kulübe haciz işlemi başlattığı öğrenildi.

FutbolArena Özel - Çaykur Rizespor'da 3 yıl görev yapan Hikmet Karaman, kulüpten alacağı olan 200 bin Dolar'lık çeklerin ödenmemesi üzerine harekete geçti.
 

Hikmet Karaman'ın Çaykur Rizespor'dan alacağı para


Çalıştığı dönem içinde Çaykur Rizespor kulübünden resmi olarak 3,5 Milyon Dolar ücret alan deneyimli teknik adam son alacakları olan 200 bin doların kendisine ödenmemesinden dolayı resmi işlemleri başlatarak Çaykur Rizespor kulübüne haciz koydurttu.

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, eski teknik direktörleri Hikmet Karaman'ın kulübe haciz yollamasına karşı 10 günlük yasal süreleri bulunduğunu belirterek;” İtiraz hakkımız var. Bu süre 10 gün. Kulübün avukatları ile bir görüşme yaparak itiraz hakkımızı kullanacağız” ifadesini kullandı.


Hasan Kemal Yardımcı'dan Rizespor taraftarlarına mesaj


Dünyada ve Türkiye'de yer alan tüm Rizelileri "Endişe etmeyin, bizim takım taş gibi takım" dedirtme adına yönetim kurulu arkadaşları ile gece gündüz bu yolda mesai harcadıklarını belirten Başkan Hasan Kemal Yardımcı; ”Kimse endişe etmesin, dünyada yaşayan tüm Rizelilere 'bizim takım taş gibi takım, endişeye gerek yok' dedirteceğiz. Tabi bunu yaparken de haddimizi bileceğiz. Bu yolda Avrupa'nın üst düzey kulüpleri ile bir takım anlaşmalar yapılacak. Porto, Benfica, Villereal veya Belçika, Hollanda takımları ile yetiştirme konusunda bir takım anlaşmalar yapmayı planlıyoruz. Kısaca iş birliği anlaşması, alırken onların imkânı ile alacağız, onların paralarını vereceğiz, yani üç misli para ödemeyeceğiz. Satarken de paylaşacağız. Teknik, ticari iş birliği. Biz bundan sonra direk kulüpler ve futbolcularla muhatap olacağız. Yetiştirici kulüp olacağız. Bundan önce Rizespor futbolcu transferi yapıyordu, ya düşmemek için yâda çıkmak için. Rize bize fazla para veriyor diye yapılan transferler bundan önce bize katkı vermediler. Dolayısıyla Türkiye'den böyle dayatma altında Rize bize İstanbul'dan fazla para veriyor diye gelen yabancı oyuncuyu almam."
Son dakika Spor Toto 1. Lig Haberleri FutbolArena'da.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)