comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kemal Yardımcı: ''Vedat Muriqi'yi sandviç yaptılar''

28 Şubat 2018, Çarşamba 11:42
Hasan Kemal Yardımcı: ''Vedat Muriqi'yi sandviç yaptılar''

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, gündeme dair konularda önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Kosovalı golcü oyuncu Vedat Muriqi ve gündeme dair önemli konularda acıklamada bulundu.


Hasan Kemal Yardımcı'dan önemli açıklamalar


Son dört hafta içinde gol atamayan Kosovalı oyuncu Vedat Muriqi'in performansından memnun olduğuna işaret eden Başkan Hasan Kemal Yardımcı;

”MKE Ankaragücü maçında dizinden aldığı darbe sonrası hafif sakatlığı vardı ama bana kalırsa rakip takımın stoperleri Vedat'ı her maçta sandviç yaptılar. Arkalı önlü Vedat'ı kıskaca alıyorlar. Ekmek arası sandviç yaptılar bu oyuncumuzu, yoksa Ben Vedat'ın oyunundan ve performansından memnunum, fakat rakipler önemini fark etti ve tedbir almaya başladılar” dedi.
''RİZESPOR'UN EN DÜRÜST ADAMI''

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı teknik direktör İbrahim Üzülmez için övgü dolu sözler söyledi. Başkan Yardımcı, İbrahim hoca için Rizespor'un kulüp tarihinde bulduğu en dürüst Adam'dır diyerek;” İbrahim hocanın ne eksiği var ne fazlası var. Onlar bende mahfuzdur. Kulüp tarihinde görev alan hocalar içinde en düzgün, en doğru teknik adam. O da bizimle birlikte çıkmak istiyor” ifadesini kullandı.

Yönetime gelmeleri ile birlikte sahayı temizlediklerine dikkat çeken Yardımcı;” Biz bir şey yapmadık ki, sahayı düzelttik, saha çamurdu, biz sahayı temiz hale getirdik. Bundan önce Rizespor'a gelen kaynaklar ne oldu? Aldılar, getirdiler ve buraları süpürdüler! Şimdi neredeler? Muhasebeye talimat verdim, bizden makbuz karşılığı primler dâhil kim ne almış? Hepsi tek tek ortaya çıktı. Rizespor'un boşa harcayacak tek kuruşu olmamalı, bu kaynaklar doğru yerlerde harcanmalı. Aksi takdirde “mayıs çayı geldi yanıyor dalında, dünyanın en kıymetli çayı 2,5 yaprak çay dalında yanıyor, kimsenin haberi yok” dedi.

Başkan Hasan Kemal Yardımcı, ligin bitimine son üç hafta kala renklerin belli olacağına ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Bu ligde her rakibe saygı duyuyoruz ve rakip ayrımı kesinlikle yapmıyoruz. Bu ligin şakası yok. Sonuçlar ortada. Kesinlikle disiplini elden bırakmayacaksınız. Bizde hepsi var, biraz şansızlık var sadece. Bugünden sonra güzel oyun elbette iyi ama güzel skor çok daha önemli bir hale geldi. Üst sırada yer alan takımlardan alınan puanların matematiği önemli.  Ligde son üç maçtan evvel dereyi görmek, paçayı sıvamak istemiyorum. Ne dereyi görebilirsin, ne de paçayı sıvayabilirsin. Son üç maça kadar var gücümüzle ve birlik, beraberlik altında mücadele etmemiz gerekiyor. Ligin son üç haftasına gelene kadar renkleri bir birinden ayırmak zor.

''TARAFTARDAN MEMNUNUZ''

Başkan Yardımcı, taraftarlardan memnunuz diyerek;” Bizim niyetimiz belli ve Rizespor taraftarını daha da mutlu etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Teknik ekip ve futbolcular işini iyi yapıyor ve daha da iyi de yapacaklarına inanıyorum. Bu yolda taraftarlarımıza büyük görev düşüyor. Hepsinden memnunum. Yeşil – mavili tüm taraftarlarımıza tek tek ayrı bir teşekkür borçluyuz. Bu şehirde her geçen gün Rizespor konuşulmaya başlandı. Bu çok önemli, taraftar bu işin bir parçası. Rize'de sif tribünler dolmaya başlamadı, gönüllerde birleşiyor. Rizespor eskiden olduğu gibi Rize'nin bir markası haline gelmeye başladı. Rize'de bir şeyler değişiyor, bu sene yapılan değişiklik bir ön kuvvettir, asıl değişiklik gelecek sezonda olacak. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.