comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kemal Yardımcı: ''Kweuke'nin başımızın üzerinde yeri var ama..''

02 Ocak 2018, Salı 13:11
Hasan Kemal Yardımcı: ''Kweuke'nin başımızın üzerinde yeri var ama..''

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, sezon sonu hedeflerine ulaşma adına devre arası yapacakları transferlerde kalite ve garanti olmazsa olmazımızdır, Aralık ayını çözdük, sezon sonu biz bu işi taçlandıracağız” dedi.


Çaykur Rizespor'da Hasan Kemal Yardımcı'dan açıklamalar

 

Başkan Yardımcı, Çaykur Rizespor'un prestiji bizim için çok önemli. Geçmiş dönemden gelen borçları bir bir ödemeye çalışıyoruz. Özellikle yabancı oyunculara kesilen çekler kulübe büyük bir maddi külfet getiriyor. Rizespor'un prestiji adına bu ödemelere bir aksaklık yapmıyoruz. Her hangi bir günü geçen ödeme olması durumunda FİFA bu işe el koyuyor. FİFA'da dosyamız olmasın istiyoruz ve yönetim olarak bu yolda büyük çaba harcıyoruz” dedi.

''BİR KURUŞU BOŞA HARCATMAM''

Devre arası transfer çalışmalarına devam ettiklerini hatırlatan Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı;” Bizim hedefimiz belli. Bu hedef doğrultusunda devre arası transferlerde kalite ve garantiye gideceğiz. Bu transferleri yaparken de performansa bağlı sözleşmeler yapmamız şart. Gelmek isteyen oyuncu çok ama geçmiş dönemde yapılan garanti sözleşmeler biz yapmak istemiyoruz. Topçu gelirim diyor, bakıyorsun geçmişi iyi, fakat atıyor garanti ücret karşılığı imzayı, daha sonra yatıyor. Bu kulüpler bu tip sözleşmeler altında çok zorluk yaşıyor. Bize gelecek oyuncu performansa bağlı ücret alacak. Garanti diye bir şey yok. Bu paraları biz yolda bulmadık. Rizespor'un bir kuruşunu ben boşa harcatmam” ifadesini kullandı.

''BORCUMUZ BORÇ''

Önceki sezon Kayseri Erciyes takımından bonservis bedeli karşılığı transfer edilen Oğulcan Çağlayan için geçmiş yönetimin bu kulübe verdiği senetlerin ödenmesi konusunda kendilerinin bu kulüpte bir muhatap bulmadıklarını ancak “borçların borç” olduğunu söyleyen Başkan Yardımcı;” Kayseri Erciyes takımının şimdiki yönetimi ile eski Başkanları Ziya Eren arasında olan ilişki bizi bağlamıyor. Bizim senet Ziya Eren'de, dolayısıyla Erciyes takımının şimdiki yönetimine bir ödeme yapamayız. Sulh içerisinde borcumuz borç, ödemeye hazırız, imkanlarımız ölçüsünde belli bir tarihe bağlı kalarak vade planı içinde bir ödeme yapacağız. Yönetime geldiğimiz günden beri çok sorun yaşadık ama üstesinden gelmesini bildik, biliriz de” şeklinde konuştu

ÇAYKUR RİZESPOR'UN PİYASA İSMİ YÜKSELİYOR

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, transfer döneminde Çaykur Rizespor ismini ön plana çıkartarak bazı menejerlerin piyasayı yükselttiğini işaret etti. Bu konu hakkında düşüncelerini paylaşan Yardımcı;

Ligde yer alan diğer kulüp başkanları beni arıyor “ abi, şu oyuncuya bu kadar para veriyorsunuz” diyor. Bende onlara “ yok öyle bir şey, beni arayın sorun” diyorum. Burada bazı menejerler gündeme gelen isimleri “ Rizespor şu kadar veriyor, siz ne kadar vereceksiniz” diye fiyat artışına gidiyor. Yani bizim ismimizi kullanarak oyuncuların piyasasını artırıyorlar. Hal böyle olunca da diğer kulüp başkanları beni arayarak dert yanıyorlar. Biz, TFF 1.lig kulübü olduğunu bilerek, haddimizi bilerek bütçemize uygun, transferde hedefi olan, performansa dayalı kriterleri uygulayan futbolcu almaya hazırız. Bizim tek hedefimiz performansa dayalı, hedefi olan bir takım yaratmak istiyoruz. Dolayısıyla ismimizin kullanılması bizi üzüyor. Piyasada menejerlerin ücret yükseltmesine karşı, diğer kulüplerle bilgi paylaşmasına da hazırım. Rizespor'un adını kullanarak fiyat yükseltiyorlar, bu bana rahatsızlık veriyor. Transferde ben fiyat katlayamam. Geçmiş dönemde fiyatlar katlandı da ne oldu? Şimdi göndermek için üzerine para veriyoruz. Herkes unutuyor galiba, burası süper lig değil, burası TFF 1.lig  ” ifadesini kullandı

GALİP FAYDA SAĞLAYACAK

Yeşil – mavili takımın devre arası transferinde kadrosuna dâhil ettiği Sivassporlu Galip Güzel için konuşan Başkan Yardımcı;” Galip, bize fayda verecektir. Osmanlıspor ve geçen sezon Sivasspor'un yaşadığı şampiyonluk sevincine bu futbolcu direk katkı sağlamıştı. Orta sahada çok yönlü bir oyuncu, hocamızın istediği bir isimdi. Bize de bu sezon şampiyonluk yolunda fayda verecektir. Alınan oyuncunun sorumlusu benim.” dedi.

''BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VAR AMA''

Ameliyat olan ve en iyi ihtimalle mart ayında sahalara dönmesi beklenilen Kweuke için konuşan Başkan Hasan Kemal Yardımcı;” Kweuke en az 2 – 3 ay bizimle birlikte olamayacak. Kulüp olarak biz tedbirimizi almak zorundayız. Kalırsa da almak zorundayız, giderse de almak zorundayız. Bizim futbolcumuz başımızın üzerinde yeri var. Kalırsa sağlam kalacak, bu oyuncunun mali yükü bilindiği gibi çok fazla bunu da unutmayalım. Kweuke konusunda son söz ;” Kalırsa onun oynamadığı haftalarda onun yokluğunu kiminle dolduracağız? giderse de onun yerine onun kadar kaliteli bir golcü kimi alacağız? Benim kafamda yer alan bir nolu problem bu. Bu olayı ben çözmeden, diğerlerinin önemi o kadar yok” cümlesini kullandı.

TFF 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)