comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kemal Yardımcı: ''Adımız hovardaya çıkmış''

04 Ocak 2018, Perşembe 12:38
Hasan Kemal Yardımcı: ''Adımız hovardaya çıkmış''

Çaykur Rizespor Kulübü Başkan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, “İçinde bulundukları mali tablodan kurtulmanın ve bu mali sıkıntıların çözmenin yolu yeniden süper lige çıkmaktır” dedi.
Süper lige yeniden dönme adına ligin ilk devresinde yolun yarısını geçtiklerini ifade eden Yardımcı; '

'Diğer yarısını birlik, beraberlik ve istikrardan geçer. Devre arası transferinde yapılacak olan 2 veya 3 önemli takviye ile bu takım çıkar mı? Çıkar. Bu alınacak oyuncular al, al, al demekle olmaz. Bu işin usulü ver, kriteri var. Öncelikle TFF 1.ligde yer alan diğer rakiplere saygı duymak lazım. Rizespor'un adı bugüne kadar transferde “hovardaya” çıktı, bunu kamuoyundan silmek lazım, dolaysıyla biz parayı çok akıllı kullanmalıyız. Bu kullanılacak olan parayla hem takımı çıkartmalıyız hem de çıktığımız zaman kalıcı bir o kadar da kararlı tedbirler almak zorundayız.

Elimizde bulunan kadro ciddi bir kadro, bulunduğumuz yer önemli bir yer, asla ümitsizliğe yer yok, tam tersi ümitlenecek bir sürü sebebimiz var. Bu noktada ben ve yönetim olarak sezon sonu yeniden süper lige çıkacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şehrin de inanmasını istiyorum ve inandıklarını da düşünüyorum. Çaykur Rizespor çok ciddi bir iş. Volümü büyük, dönen paralar ortada. Bunları akıllıca, yerinde doğru bir şekilde Rize'ye sosya ekonomik katkısını göz ardı etmeden, artırarak çalışmaların yapılması lazım. Bu iş zaman içinde paylaşılıp, tartışılması lazım. Rize'nin sivil toplum örgütü buna müsaittir.

Bu kadar paranın döndüğü yerde bu paranın Rize'ye sosyo ekonomik katkısının ne olduğunu sorgulamalıyız. Bu işin en başı altyapıdan geçiyor. İlgi, ciddiyet ve sevgi bu işte en önemli unsurlardır. Rize'nin birlik, beraberlik ve iş birliğine ihtiyacı var, yazık olmasın. Bu gelen paralar, giden paralar biz istiyoruz ki Rize'ye sosyal ve ekonomik olarak bir şeyler bıraksın. Bu iş ciddi bir iş, bu iş şakaya gelmez. Rize'den genç bir o kadar da hevesli yöneticiler yetiştirmek lazım. Bu işi başarabilirsek, Rize'nin önü aydınlıktır. Rize bütün bunlara müsaittir. Tarlada var, tohumda var, makine de var, malzeme de var. Altyapıda ciddi çalışmalar yapılacak. Altyapıda torpil dönemi bitecek. İşini hakkıyla yapan isimler görev alacak.

Benim başkanlığımda yönetim şeffaf olacak. Rizeli bilecek, bu kadar para geliyor, bu kadar para gidiyor. Torbanın dibinde ne kalıyor! Rize'ye katkısı nedir? Rize'de ki Ozan Papaker'lerin sayısını nasıl artırabiliriz? Rize'de bir maden var. Bu madeni işlememiz lazım. Ben bütün samimiyetimle ekibimle birlikte bana düşen görevi yerine getireceğim. Kimseyle karşı karşıya gelmek, kötü kişi olmak ne niyetimiz var ne de gereği var. Hele hele komşularımızla spor dostluk ve kardeşliktir. Sonuç olarak hepimizin arzusu kalıcı, kararlı, haddini bilen bir Çaykur Rizespor. Yapılabilir mi? Hemde nasıl.

Transferlerde dolduruşa gelmeye de hiç niyetimiz yok. Al, al, al… Aldık ve gördük. Sonra kulüpler zor duruma düşüyor. Biz zor duruma düşen kulüp değil, akıllı haddini bilen bir kulüp olmak zorundayız. Transfer döneminde taraftar hayal kurabilir ama bir de gerçekler. Futbolcunun istekleri değil, bizim isteklerimiz önemli. Futbolcu “ben buyum” diyor. Bende diyorum ki, sen buysan bende “Çaykur Rizespor” kulübüyüm.

Bu futbol dünyası bu kadar masrafı, bu kadar köpürtmeyi kaldırmaz.  Rizespor geçen sezon düşmeseydi yine yönetebilen bir muhasebesi vardı. Düştüğün an gittin, Allah rahmet eylesin. Onun için Rizespor kalıcı, ciddi ve akıllı işler yapması lazım. Kimseye de mazeret ve bahane uyduracak değiliz” dedi.

TFF 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)