comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kartal, FutbolArena'ya açıkladı! 'Vedat defteri kapandı'

05 Temmuz 2019, Cuma 15:18
Hasan Kartal, FutbolArena'ya açıkladı! 'Vedat defteri kapandı'

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Rize'deki köyünde FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Çaykur Rizespor'da Vedat Muriqi'nin transferi gündemi meşgul ederken kulüp başkanı Hasan Kartal, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Rize'nin Fındıklı ilçesine bağlı Arslandere Köyü'nde muhabirimiz Selim Denizalp'in sorularını yanıtlayan Hasan Kartal, "Vedat Muriqi defteri şu anda kapanmış görünüyor" dedi.

"İYİ VE UCUZ FUTBOLCULAR ALMAK İSTİYORUZ" 
"Transferler kolay olmuyor. Görüşmeler oluyor ama birçok şey çıkıyor. Senin teklif ettiği futbolcuya bir başkası teklif yapıyor. Transferin sonlarına doğru işler daha çok rayına oturur. İyi ve ucuza futbolcular almak istiyoruz. Bunlara dikkat ederek görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Kamptan sonra da transferler gelebilir." "FENERBAHÇE VE GALATASARAYLILAR, INSTAGRAM HESABIMI KİTLEDİ"

"Nüfus kağıdında Rize yazan tüm Rizeliler özellikle Rizespor'u tutacak. İkinci takımı olabilir ama ilk takımı kesinlikle Rizespor olmalı. Rize dışında yaşayanlar da en az bir kişiyi Rizesporlu yapmalı. Bizim tek eksiğimiz büyük kulüp olamamak. Benim Instagram hesabımı kilitlediler şimdi. Fenerbahçe ve Galatasaraylılar hep bir şeyler yazıyor. Bizim taraftarlarımız da bu seviyeye gelmeli. Biz elimizden geleni yapacağız ve iyi bir sezon yaşayacağız diye düşünüyorum.""VEDAT MURIQI DEFTERİ ŞU ANDA KAPANMIŞ GÖRÜNÜYOR"

"Vedat Muriqi'ye istersen 1 yıl daha uzatalım diyebiliriz ama bundan sonra olacağını sanmıyorum. MEvcut kontratla 1 yıl daha götürürüz, 1 yıl sonra bonservisi elinde olur ve istediği takıma gider. Transfer bitene kadar defter kapanmaz ama şu anda bugün itibariyle kapanmış gibi görünüyor. Vedat, bu olaydan etkilense, "Başkanım biriyle anlaşamadıysanız bir başka kulüple görüşün, büyük bir kulübe ben gideyim" derdi. Büyük derken, taraftarı büyük anlamında dedim. Çünkü borç batağı içinde olan kulüplerin bizden daha büyük kulüp olduklarını ben kabul etmiyorum. Taraftarı, camiası büyük olan kulüplere gitmek isteseydi, biz de ona git derdik. Benim tek korkum, bu çocuk bir yerlere kadar geldi, olası bir sakatlık ve form düşüklüğü olursa bizden sonra Vedat bu havayı yakalayamaz, onun dışında iki tarafta kaybettiği bir şey yok diye düşünüyorum.""182 MİLYON BORÇLA KULÜBÜ DEVRALDIK"

"182 milyon borç ile biz kulübü aldık. Ama bunun içinde 30 milyon civarında bir borç vardı. Bana, Metin Kalkavan'a ve bazı sponsorlara. Şu anda gelinen noktada gözüken borç 100 milyon. Bu borcun 30 milyonunu ödemediğimiz zaman borç 70 milyona düşüyor. Yani bizim borcumuz 70 – 80 milyon civarında. Buna yeni transferler eklenecek. Bu parada 10 milyon avro olacak. Dolayısıyla bizim borcumuz transferler dahil 150 milyon olur. Bu paranın 80 milyonunu yayından alacağız."

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)