comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kartal FutbolArena'ya açıkladı: "Alper gelirse alırız"

30 Ocak 2020, Perşembe 22:03
Hasan Kartal FutbolArena'ya açıkladı:

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Alper Potuk transferiyle ilgilİ FutbolArena'ya konuştu. 

FutbolArena Özel - Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Yılın Spor Yöneticisi ödülünü aldığı Anadolu Yayıncılar Derneği ödül töreninde FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. 

"TRANSFERDE İYİ OYUNCULAR YAKALADIK"
İnşallah geçen sezonun ikinci yarısındaki Rizespor'u izleyeceğiz. Transferlerde iyi çalıştık. İyi oyuncular yakaladık diye düşünüyoruz. İnşallah ikinci yarıda iyi bir Rizespor olacak. 


Transfer Haberleri: Alper Potuk Çaykur Rizespor'a gidecek mi?


Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Alper Potuk'un transferiyle ilgili olarak, "Transfer Cuma günü bitiyor. Yarına kadar gelirse alırız. Gelmezse canı sağ olsun. Alper Potuk gelirse alırız. İyi bir sporcu, iyi bir çocuk. Tabi gelir, gelmez onu bilemiyorum." dedi. 

"BORÇLANAN ADAM KENDİ BORCUNU ÖDESİN, DEVLETİN SAHİP ÇIKMAMASI LAZIM"

Borçlanan adam kendi borcunu kendisi ödesin. Devletin de sahip çıkmaması lazım. Kimsenin sahip çıkmaması lazım. Doğrusu budur. Devlete yük getirmenin bir anlamı yok. Ödemeyen de çarpsın, düşsün. Neticede tabi yapılandırmalar yapılıyor. Bu konuyu ilgilendiren de en fazla 6-7 kulüp var. Diğer kulüpler kendi ekonomisini idare ediyor. Diğer büyük kulüpler niye kendini idare edemiyor? Baktığınız zaman büyük kulüpler. Borcu idare edemiyorsun, kulübü idare edemiyorsun ama büyük kulüpsün. Böyle büyük kulüp olmamalı. 

"TRANSFERDE LİMİT VERİLMEMESİNDEN YANAYIM"

Transferde limit verilmemesinden yanayım. Yüzde 30'dan 40'a çıktı. Sonra kulüplerin isteği doğrultusunda tekrar yüzde 30'a düştü. Bence hiç limit verilmemesinde fayda var. 

"HOCAMIZIN YANINDAYIZ"

Esas düşüncemiz birlik ve beraberliği bozmamaktır. Hocamız bizimle beraber olduğu sürece onun yanında oluruz. Bütünleşmemiz lazım. Kopukluk olursa sıkıntı olur. Biz İsmail hocamızın her zaman yanındayız. 

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)