comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kartal: "Düşme olmasın diye 7 kulüp arasındayız"

20 Mayıs 2020, Çarşamba 19:27
Hasan Kartal:

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal "Bu sezon düşme olmasın" talebiyle ilgili öneride bulundu. 

FutbolArena - Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TFF'ye "Bu sezon düşme kalksın" talebinde bulunan 7 kulüp arasında olduklarını söyledi ve pandemi dönemiyle ilgili bir öneride bulundu. 

TRT Spor'a konuşan Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal şu açıklamaları yaptı:
Bu sıkıntılar içinde yapılacak maçlar doğru bir sonuç mu olacak? Düşecekler gerçekten layıkıyla mı düşecek? Bunları düşünmek lazım. Ben de arkadaşlarıma bu konuda katılıyorum. Ancak bizim Rizespor olarak hiçbir problemimiz yok ve ben düşeceğimizi de sanmıyorum."

"DÜŞME OLMAZ AMA SON 3 SIRADAKİ TAKIMIN YAYINCI KURULUŞ GELİRLERİNİ SONRAKİ SEZON KISITLAYABİLİRSİN"

21 kulüp olduğu zaman izleyicinin daha çok olması lazım. Tabi 18 kulübün parayı paylaşması ve 21 kulübün paylaşması var. Yayıncı kuruluşun pazarlık yapılabilir. Şu da olabilir. Neticede maçlar oynanacak. Maçlar oynandıktan sonra kimin düşeceği belli olacak. Sistem getirilebilir. Düştü görülen 3 takıma yayıncı kuruluştan gelirlerini de kısıtlayabilirsin. Düşme hattında 3 takım olmayacak mı? Bu 3 takım bir sonraki sezon yayıncı kuruluştan daha düşük bir bedel alabilir. Bir yaptırım olursa çekişme daha iyi devam eder. Düşme olmazsa bu şekilde yapılabilir. 

"BİZİM EKONOMİK PROBLEMİMİZ YOK"

Rizespor olarak bizde hiç problem yok. Bu şartlar altında eğer beceremeyip düşersek o zaman hak edilir. Ancak ben Rizespor'un düşeceğini aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Teknik heyet, yönetimimiz çok iyi. Ekonomik problemimiz yok. Diğer kulüplerin hepsinde problem var. Bu şartlar altında Rizespor'un düşmesi benim aklımın ucundan bile geçmiyor. 

Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)