comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kartal: "Bir çuval silahım var"

20 Ağustos 2019, Salı 13:24
Hasan Kartal:

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, ilginç ayrıntılarla dolu hayat hikayesini anlattı. 15 yaşındayken annesi ve kardeşinin kumbarasındaki paraları alıp, Rize'den Ankara'ya kaçtığını söyleyen Kartal, "Liseyi ben 6 senede bitirdim. 37 yaşında kendi imkanlarımla, çabamla mühendis oldum. O evden kaçışlarla bu işe başlamam uzun bir hikaye. Sorunlar, problemler ve güzel yaşamla da karşılaştım, sonunda işte bu seviyeye geldim" dedi.

"BİR ÇUVAL SİLAHIM VAR"
Demirören Haber Ajansı'na birbirinden ilginç açıklamalar yapan Kartal, geçen sezonun 32'nci haftasında kendi sahalarında Galatasaray'a 3-2 kaybettikleri maçın ardından hakem Serkan Çınar'a yönelik tartışma yaratan sözleri için de konuştu. Karşılaşmadan sonra "Silahım olsa hakemi vururdum" diyen Kartal, "Silahım olsa vururdum, Karadenizlinin bir söylemidir. Silahım yok mu, bir çuval silahım var. Ama evim Ankara'da, maç anında ben Rize'deyim. Gidip alıp gelemeyeceğime göre..." ifadeleriyle sözlerine açıklık getirdi.

Kartal, TFF yönetimi için ise şunları söyledi: "Türkiye Futbol Federasyonu'nun iyi bir yönetimi olduğundan eminim. Hakemler de insandır, hata yapacak. Ama bazı hakemler insanlık dışı hatalar yapıyor. Ben yüzde 80 hakemlerde sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. İnşallah lig böyle devam eder, bu sezonu en az seviyede hakem hatalarıyla kapatırız. Çünkü takımlar bir seviyeye gelmek için uğraşıyor, bir hakem hatasıyla emekler boşa gidiyor."

Son dakika Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!