comScore

Rizespor Rizespor

Hasan Kartal, Başakşehir Rizeliler Derneği'ni ziyaret etti

21 Nisan 2019, Pazar 15:09
Hasan Kartal, Başakşehir Rizeliler Derneği'ni ziyaret etti

Çaykur Rizespor Kulubü Başkanı Hasan Kartal, takımının Medipol Başakşehir ile oynayacağı maç öncesinde Başakşehir Rizeliler Derneği'ni ziyaret etti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Çaykur Rizespor deplasmanda Medipol Başakşehir ile karşılaşacak. Bu maç öncesi Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Başakşehir Rizeliler Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarette, Başakşehir Rizeliler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ali İhsan Gündoğdu ve Rizeliler  ile görüşen Çaykur Rizespor Kulubü Başkanı Hasan Kartal, “Biz iyi bir niyetle Rizespor'un başına geldik. Birlik beraberlikle yönetmek istedik ve Allah bize başarıyı veriyor. Biz daha iyilerini yapmak için mücadele edeceğiz. En yukarıya çıkmak için çalışacağız. Forma giyen de, atkı takan da bütün Rizeliler başarı için çalışacak. Siz rahat olun. Bizim ruhumuzda başarılı olmak var. Önemli olan birlik ve beraberliktir. Tüm samimiyetimle söylüyorum. Yönetimimizle, teknik ekibimizle, Rizelilerle, büyüklerimizle kenetlendik ve başarılı olacağız.” sözlerini kullandı.

Bir Rizespor taraftarının “Maçı alacak mıyız başkanım” sorusuna Kartal, “Sabah akşam dua ettim. Gerisi Allah'a kaldı. Oyunculara da ‘Kazanın da soyunma odasında sevinelim' dedim” diyerek cevap verdi.


Dernek başkanı Ali İhsan Gündoğdu ise konuşmasında; “Rize artık bir marka şehir hâline gelmiştir. Yetiştirdiği önemli kişiler Rize hakikaten marka olmuştur. Bu marka şehrin en güzel yanı da Rizespor'dur. Rize'nin nüfusu 300bin olmasına rağmen Süper Lig'te koşturan nadir şehirlerdendir. Başarılı olmak için fedakarlık gerekir. Maddi fedakarlık, zamandan fedakarlık gerekir. Başkanımız bu fedakarlıkları yapıyor. Buna şahidiz. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz. Son üçe girmeyelim hedefinden ilk üç hedefine ulaşıyoruz. Rizesporumuz mevcut yönetimimizle ve oyuncularımızla şampiyon olacak potansiyele sahip.” açıklamasında bulundu.

Son dakika Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Haber: Yusuf Furkan Erten

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"