comScore

Rizespor Rizespor

GS Transfer: Çaykur Rizespor'dan transferde Ahmet Çalık girişimi

05 Haziran 2018, Salı 11:24
GS Transfer: Çaykur Rizespor'dan transferde Ahmet Çalık girişimi

Çaykur Rizespor transferde aradığı yerli stoperi Galatasaray takımında buldu. Ahmet Çalık, Çaykur Rizespor'a gidecek mi?

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ile Ankara'da düzenlenen TFF olağan genel kurulunda bir araya gelen G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz'in önerisi üzerine sarı – kırmızılı takımla fazla forma şansı bulamayan Milli stoper Ahmet Çalık transferinde el sıkışıldığı öğrenilirken, başkan Yardımcı'nın bu transferi en kısa sürede sonlandırmak istediği öğrenildi.
 

Galatasaray, Ahmet Çalık'ı Çaykur Rizespor'a satacak mı?


Öte yandan Yeşil – Mavili ekip Sarı – Kırmızılı takımından Eren Derdiyok transferinde de büyük aşama kaydettiği öğrenildi.

İsviçreli oyuncunun Rize'ye gelmeyi kabul ettiği, bu transferde Eren Derdiyok'un yıllık alacağı olan 2 Milyon Euro'nun yarısını yeşil – mavili takım ödeyeceği öğrenildi. Atmaca, Eren Derdiyok'u bir yıllık kiralama gelecek sezon ise satın alma opsiyonu altında kadrosuna katmak istediği öğrenildi.
Mali yapı nedeniyle elinde ki bazı isimlerle yollarını ayıracak olan son şampiyon G.Saray takımı Ahmet Çalık, Eren Derdiyok ve sol bek Iasmin Latovlevici'yi elinden çıkarmak istediği ve bu oyuncuları sarı – kırmızılı takımın başkanı Mustafa Cengiz tarafından Rizespor kulübüne önerdiği seslendirildi.

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"