comScore

Rizespor Rizespor

Fenerbahçe'den Rizespor'a gidecek futbolcular

09 Temmuz 2019, Salı 11:39
Fenerbahçe'den Rizespor'a gidecek futbolcular

Fenerbahçe'nin Vedat Muriqi transferinde Çaykur Rizespor'a göndereceği futbolcularla ilgili İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'dan transfer ettiği Vedat Muriqi için Karadeniz ekibine göndereceği genç futbolcular belli oldu. Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, bugün gerçekleştirilen idman öncesi basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 

Transfer Haberleri: Fenerbahçe'den Rizespor'a transfer olacak futbolcular hangileri?


Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Rizespor'da teknik direktör İsmail Kartal, Vedat Muriqi transferiyle ilgili, "Kendisi gitmek istedi. Burada kalmak istemediğini söyledi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir ile birlikte yurt dışından da teklif aldık. En cazip teklif Fenerbahçe'den geldi. Başkanımız ve yöneticilerimizle oturup konuştuk ve Vedat'ı Fenerbahçe'ye verdik. Karşılığında da Oğuz Kağan, Tarık Çetin ve Burak Albayrak'ın tapusunu aldık. Bunlar genç ve ileriye dönük oyuncular. Bir oyuncu daha kiralık olarak düşünüyoruz. Bedeli karşılığında birkaç oyuncu daha isteyebiliriz. Rizespor'un menfaatleri doğrultusunda gençleri bonservisiyle birlikte kulübe kazandıracağız." ifadelerini kullandı. 

"BİZ İSTEDİK, ROMA DA TALİP OLDU"
İsmail Kartal ayrıca transferle ilgili yaptığı açıklamada, "Afrika Kupası'nda oynayan bir oyuncuyla anlaştık. 26 yaşında. Biz talip olduk, 3 gün sonra Roma da istedi. Adam bize 'Rize'de kaç tane okul var, Fransızca okulu var mı?' diye soruyor. Futbolun dışında birçok sebeple uğraşarak oyuncuları getirmeye çalışıyoruz." dedi.

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)