comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'un tek kurtuluşu Süper Lig

01 Ocak 2018, Pazartesi 17:49
Çaykur Rizespor'un tek kurtuluşu Süper Lig

Çaykur Rizespor'un mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Ali Haydar Er, "Yıl sonu itibarıyla 41 milyon 443 bin lira borcumuz var. Tek hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. Bu tablo, TFF 1. Lig için ağır, Süper Lig için hafif" diye konuştu.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Ali Haydar Er, 2017 sonu itibarıyla kulüp olarak toplam 41 milyon 443 bin lira borçlarının olduğunu bildirdi. Mehmet Cengiz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Er, Çaykur Rizespor'un mali yapısı ve transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 

Çaykur Rizespor'un borcu ne kadar?


TFF 1. Lig'de sezona 55 milyon 666 bin lira borç ile başladıklarına işaret eden Er, "Bu dönemde 31 Aralık itibarıyla futbolcu ve menajerlere 11 milyon 102 bin lira ödeme yaptık. Kulüp ortak giderleri için de 7 milyon 900 bin lira ödedik. Taksitli zorunlu borçlardan dolayı 2 milyon 595 bin lira ödeme yaptık. Yıl sonu itibarıyla 41 milyon 443 bin lira borcumuz var. Toplamda ise 36 milyon 469 bin lira gelir elde edebildik." diye konuştu.

Bundan sonraki yapılandırma ile sezon sonuna kadar futbolculara 13 milyon 197 bin lira ödeme yapacaklarını kaydeden Er, sezonluk toplam giderin yaklaşık 67 milyon lira olduğunu ifade etti.
ÇAYKUR RİZESPOR'UN METİN KALKAVAN'A BORCU 13 MİLYON LİRA

Kulübün eski başkanı Metin Kalkavan'a 13 milyon 670 bin lira, Kayseri Erciyesspor Kulübüne ise 6 milyon 160 bin lira borcun bulunduğunu vurgulayan Er, "Mali yapı ortada. Ödemelerimiz Süper Lig ödemeleri. Bir alt lige düşmenin bedelini Gaziantepspor, Mersin İdmanyurdu, Kayseri Erciyesspor'da görüyoruz. Tek hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. Bu tablo, TFF 1. Lig için ağır, Süper Lig için hafif." değerlendirmesinde bulundu.

Metin Kalkavan'ın, alacağıyla ilgili bir şey söylemediğine değinen Er, Kalkavan'ın borcun yasal faizini kendi cebinden ödediğini, bunun yıllık bedelinin 2,5 milyon lira olduğunu kaydetti.
 

Çaykur Rizespor'dan Leonard Kweuke ve Oğulcan Çağlayan açıklaması


Kamerunlu futbolcuları Leonard Kweuke'ye 2 milyon 502 bin lira borçlarının bulunduğuna dikkati çeken Er, "Futbolcularımız anlayışlı davranıyor. Oyuncularımız bu konuda çok olumlu." şeklinde görüş belirtti.

Futbolcu Oğulcan Çağlayan transferinden kaynaklı Çaykur Rizespor'un Kayseri Erciyesspor'a verdiği senedi, Kayseri kulübünün eski başkanı Ziya Eren'in çaldığı yönünde iddialar olduğunu ve kulübün bunu mahkemeye taşıdığını dile getiren Er, "Muhatap Kayseri Erciyesspor'dur. Bu yönde belge aldık. Kayseri Erciyesspor Kulübü ile mutabakatımız var. Mahkeme şubat ayında başlayacak. İstesek dahi ödeme yapamıyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mahkeme sonucunda ödeme yapacağız." ifadelerini kullandı.

TFF 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)