comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'un kırılma noktası Ocak transferi!

20 Mayıs 2018, Pazar 14:13
Çaykur Rizespor'un kırılma noktası Ocak transferi!

Çaykur Rizespor son altı sezon içinde Ocak ayı ara transfer döneminde ya batıyor yada çıkıyor.

FutbolArena - Çaykur Rizespor 2012 – 2013 sezonu içinde Süper Lig'e yükseldiği dönemde Ocak ayı içinde yaptığı üst düzey transferlerle beş yıl aradan sonra şampiyonluk sevinci yaşamıştı. Rizespor yıllardır Ocak transferinde kırılma yaşıyor...

2012-2013 SEZONU İLE BAŞLADI
Eski Başkan Metin Kalkavan o sezon devre arası Ocak transfer döneminde teknik direktörlük görevine Mustafa Denizli'yi getirmiş, dış transferde ise Rumen 10 numara Cernat başta olmak üzere, Kazak Milli oyuncu Samat Smakov, Trabzonspor'dan Sercan ve Eren'i karosuna katarak sezon sonu şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Yeşil – mavili takım bir sezon sonra yine Ocak ayı transferinde batmaktan son anda kurtularak yeniden çıkış yapmıştı.

O sezon Rıza Çalımbay ile lige başlayan Rizespor, Ocak ayı transferinde Lualua başta olmak üzere, Deniz Kadah, Mutamba, Engin Baytar, Liban Abdi ve Ümit Korkmaz gibi isimleri Ocak ayı içinde kadrosuna katarak sezon sonu kıl payı ligde kalmayı başarmıştı.

Atmaca bir sezon sonra yine Ocak ayı transferinde batmaktan son anda kurtularak sezon sonunda rahat bir nefes almıştı. O sezon devre arası transferinde Fransız yıldız oyuncu Obraniak ve K.İrlandalı Milli forvet oyuncu Kyle Lafferty'i transfer eden yeşil – mavili ekip böylece ocak transferinde bir kez daha paçayı yırtarak sezon sonu ligde kalma sevinci yaşamıştı.

ÇEKİRGE GEÇEN SEZON SIÇRAYAMADI

Çaykur Rizespor önceki sezon küme düştüğü yılda Ocak ayı transferlerinde tam anlamıyla karaya oturdu diyebiliriz.

Teknik direktör Hikmet Karaman ile ligin ilk devresinde kara bulutlar gören yeşil – mavili ekip, çok güvendiği Ocak ayı transferinde ise bu sefer isabet sağlayamadı. Transferin son günlerinde İsrail liginden Nosa'yı kadrosuna katan Atmaca, bir diğer transferi ise Avusturya liginden Edomwonyi'yi alarak yapmıştı. Bu iki Ocak ayı transferinde istedğini alamayan Çaykur Rizespor bu sefer sezon sonu küme düşme üzüntüsünü taraftarına yaşatmıştı.

VEDAT MURİQİ FAKTÖRÜ

Yeşil – mavili takımın bu sezonda Ocak ayı transferinde bir kez daha yüzü gülerek sezon sonu şampiyonluk sevinci yaşadı.

Başkan Hasan Kemal Yardımcı, şampiyonluk için tüm ince hesapları yaparak devre arası transferinde Vedat Muriqi, Abdullah Durak, Galip Güzel, Koray Altınay gibi takıma banko katkı verecek olan futbolcuları Ocak ayında transfer etti. 

Son dakika Çaykur Rizespor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"