comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'dan Yiğithan Güveli açıklaması

06 Eylül 2017, Çarşamba 12:53
Çaykur Rizespor'dan Yiğithan Güveli açıklaması

Çaykur Rizespor'da Yiğithan Güveli transferiyle ilgili başkan Hasan Kemal Yardımcı'dan açıklama geldi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da transfer çalışmaları devam ederken, gündemdeki isimlerden biri olan Yiğithan Güveli hakkında açıklama yapıldı. Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, transferde bir oyuncu daha kadrolarına katacaklarını belirterek, görüşmede oldukları Fenerbahçeli Yiğithan Güveli için haber beklediklerini söyledi.
 

Çaykur Rizespor, Yiğithan Güveli'yi transfer edecek mi?


Başkan Yardımcı, "Bu oyuncu için Aykut hoca biraz sıkıntı yarattı gibi. Kulüpte sakatlığı var diyor. Gelirse ilk devrenin sonuna kadar forma giyemeyebilir. Bakalım bekliyoruz. Her an oynayabilecek adam lazım bize. Alt yapıdan gelen gençlerden çok ümitliyim. Bu takım bu ligin üstünde diyebilir miyiz? Daha çok erken. Bunu demek için ligin 10. haftasını görmek lazım. Bu takımın kalitesi belli, bunu bir tek ben söylemiyorum. Beni en çok hırsı, arzusu memnun ediyor.

Bu şekilde devam etmek ve eksiklerimizi tamamlamak gerekiyor. Bunu derken, havaya girmek yok. Ayak yere sağlam basacak, rakiplere saygı duyacağız. Teknik kadro ve futbolcular futbolun doğrularını yapacak. Bizde yönetim olarak doğruları yapacağız. Bizim asıl hedefimiz Türkiye'de yaşayan Rizeli taraftarı mahcup etmemek. Üzüntü sayısını aşağıya çekmek istiyoruz. Maça geldiler mi, “gene mi yenileceğiz” havasını dağıtmak.
Biz iyi bir takımız ve o yolda gidiyoruz. Bu işler tribün ayağı ile olur. O zaman tadından yenmez. Benim işim zor değil, fakat sıkı çalışmak gerekiyor. Futbolda büyük konuşmak olmaz. Beklentilerin tavan yapması doğru değil, sonra uçurumdan yuvarlanırız, ben bunu asla istemem. Lincoln transferi çok kıymetli bir transfer. Hocamız istedi aldık ama neticeyi görmek önemli. Çok terbiyeli ve kültürlü bir oyuncu. Hazır bir adam aldık, bu oyuncudan çok ümitliyim ben. Tabi ümitli olmak yetmiyor, saha da göreceğiz.

Uyum sorunu olacağını düşünmüyorum, geldiği şehir Rize gibi rutubetli bir şehir. Buraya arken ayak uydurur. Kendi şahsi işlerimi minumuma çekerek Rizespor daha fazla zaman harcama kararı aldım. Bu işlerde samimi olmak lazım, bizde fazlasıyla var. Yönetim aşağı, yukarı şekillendi. Mesele Yılmaz Zehiroğlu aramızda olacak.

Diğerleri ise Rize'den genç isimler 30 – 35 yaşlarında. 60 yaş üstü güzelde, genç isimlerde lazım bize. Bu isimler ilerde Rize'de uzun yıllar çalışacak mesele Saffet Mete gibi. Yönetime girmedim diye kimse kızmasın, bizim hedefimiz bu sene sonu süper lige çıkmak. Rize'den yönetime girecek kişi para ile değil, zamanı ile hizmet vermesi gerekiyor” dedi.

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)