comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'dan yabancı sınırı açıklaması!

17 Ağustos 2018, Cuma 10:47
Çaykur Rizespor'dan yabancı sınırı açıklaması!

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, yabancı sınırı hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, yabancı oyuncu transferinde bir takım kriterlerin olması gerektiğini belirterek; ”Artık yoğurdu üfleyerek yeme zamanı geldi” dedi. 


Hasan Kemal Yardımcı'nın yabancı sınırı açıklaması (17 Ağustos 2018 Cuma)


Döviz kurlarında yaşanan hareketlikler nedeniyle Türk takımlarının yabancı oyuncu transferlerinde bir takım kriterlerin gelmesinden yana olduğunu belirten Yardımcı;” Bu döviz hareketliğinde yabancı futbolcuların durumu ele alınmalı. Bir tedbir gerekiyor, sayıyı geçtik. Kriterler olmalı, yaş sınırı, milli olma sayısı gibi. Gücümüz yok, yoğurdu üfleyerek yemek gerekiyor ve orayı da aştık artık” dedi.

Finansı iyi yönetmek gerekiyor diyen Başkan Hasan Kemal Yardımcı;” Finansı iyi yönetmemiz lazım, finansı iyi yönetenler ayakta kalacak. Biz biraz daha hatalardan ders alarak bu işi çözeriz, çözemezsek zaten bu sistemden vazgeçmek lazım ve bu işin vicdanı kanaati var. Bu yaptığımız işin Rize'ye ne kadar katkısı var? Rizespor ilgi alaka var, ben görüyorum, Rize'de ana konu Rizespor. Finans konusunu iyi yönetmezsek zaten lastik gümleyecek, ineceğiz aşağıya. Finans krizini iyi yönetebilirsek ki bu gücümüz ve imkanımız var bizde bu fırsatı hep beraber iyi yönde kullanacağız” ifadesini kullandı.
Yönetim kurulu olarak şeffaflıktan yanıyız diyen Başkan Yardımcı;” Ben bunu yönetim kurulu üyelerine de söylüyorum. Yanlışta yapsak şeffaflıktan yanayım. İyi işler oluyor Rize'de, seyirci arttı, coşku var. Eksik yanımızda var elbette” şeklinde konuştu. 

AKHİSARSPOR MAÇI YOLCULUĞU BUGÜN

Çaykur Rizespor süper ligin 2. Haftasında oynayacağı Akhisar Belediye maçı için bugün yola çıkıyor. Yeşil – mavili takım bu sabah yapacağı idman sonrası Trabzon'dan Havayolu ile İzmir'e oradan karayolu ile Manisa'ya geçecek.

Atmaca, Akhisar maçı için yarın Manisa'da bir çalışma yaparak Pazar akşamı oynayacağı Akhisar Belediye maçını bekleyecek. Bayram nedeniyle uçaklarda yaşanan yoğunluk yeşil – mavili takımın dönüş programını etkilerken, Çaykur Rizespor süper ligin 3. Haftasında Cuma akşamı evine oynayacağı Erzurumspor maçı için pazartesi günü İstanbul aktarmalı tarifeli uçakla Rize'ye döneceği öğrenildi.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)