comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'dan Lincoln transferi açıklaması

22 Ağustos 2017, Salı 18:29
Çaykur Rizespor'dan Lincoln transferi açıklaması

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, transferde Lincoln'la ilgili resmi taleplerini yaptıklarını açıkladı.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirterek, 10 numara pozisyonu için yabancı oyuncu düşündüklerini söyledi. Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Yardımcı, Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta'nın göreve geldikten sonra tebrik için kendisini aramadığını ifade etti.
 

Rizespor transfer yapacak mı?


Yardımcı, "Transferin son haftasına girmeden gönderecekleri gönderelim, alacakları alalım diye Adana'dan takımla beraber Rize'ye döndük. Herkes Rizespor'u aday gösteriyor. Bunun sebebi teknik kadro ve kadronun muhafaza edilmesidir. Futbolcularımızın sıkı çalışması bizi bu konuda destekliyor ve bizim inancımızı güçlendiriyor" dedi.
 

Rizespor'dan yabancı 10 numara transferinde son durum


Transferle ilgili konuşan Yardımcı, "Alınacak 10 numarayı çok ince eliyorum. Bu futbolcu yabancı olursa bir adam daha buradan boşaltmamız lazım. Gidecek adam gelen adamı görürse fiyat şişiyor. Olayın bir ticari durumu var. Yerli oyuncuda bakıyoruz ama bakacağımız oyuncuda sizi mutlu edecek, bizi mutlu edecek. Bunan inanın" diye konuştu.

Öte yandan Başkan Yardımcı, Gremio'da forma giyen 18 yaşındaki Lincoln'la ilgili resmi taleplerini yaptıklarını açıkladı.
 

Rizespor Süper Lig'e çıkabilecek mi?


Yardımcı, düşmüş bir takım imajından, ne istediği belli, gideceği yer ve hedefi belli bir noktaya doğru gittiklerini ifade ederek, "Teknik kadromuzla, futbolcumuzla, yöneticilerimizle, taraftarımızla, esnafımızda, ilimiz ve ilçelerimizde ben o güveni görüyorum. Hedefe koşan ve hedefe koştuğumuza inanan bir topluluk var. Bu hedefe koşmaya mecburuz" şeklinde konuştu.
"BU LİG AĞIR BİR LİG"

Adanaspor maçının ardından otelde takım ile toplantı yaptıklarını belirten Hasan Kemal Yardımcı, bütün rakiplerini ciddiye aldıklarını ve hepsine saygı duyduklarını dile getirdi. Yardımcı, "Futbolcularımız bu iki maçta gözüken hırs, istek, arzu, motivasyon ve rakibi ısırmak. Bunları yaptık mı bizim sonumuz aydınlık. Bunu deplasmanda da gördük evimizde de gördük. Bu lig ağır bir lig. Şartları içeride de zor deplasmanda da zor" ifadelerini kullandı. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.