comScore

Rizespor Rizespor

Çaykur Rizespor'dan Hikmet Karaman düşünceli

05 Ağustos 2017, Cumartesi 11:38
Çaykur Rizespor'dan Hikmet Karaman düşünceli

Günü çift idmanla tamamlayan atmaca, sabah tesislerde çalışırken akşam ise Çaykur DİDİ stadyumunda taktik çalışması yaptı.

FutbolArena - Çaykur Rizespor ve Avusturya kampını tamamlayarak yeniden kendi tesislerinde hazırlıklarına başlayan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Hikmet Karaman bu sıralar oldukça düşünceli gözüküyor.


Çaykur Rizespor'da son dakika gelişmeleri


Akşam yapılan çalışmada teknik direktör Hikmet Karaman'ın gelecek sezon oynatmayı düşündüğü oyun planı konusunda düşünceli olduğu gözlendi.
Özellikle savunma bölgesinde yaşanan stoper sıkıntısı nedeniyle bu mevkie orta saha oyuncusu Saadane'yi çeken deneyimli teknik adam Karaman'ın bu mevki için yapılması düşünülen transferlerin geç kalması ve kamp dönemine yetiştirilmemesi nedeniyle planlarının aksadığı öğrenildi.

Taktik anlamda elinde ki oyuncu profiline göre oyun sistemi belirlemeye çalışan Karaman'ın bir başka sıkıntısı ise hücum bölgesi olduğu anlaşıldı. Santrafor bölgesinde Kweuke ve genç Ozan'dan başka alternatif ismin olmayışı, gol yollarında yeşil- mavili takımı oldukça zorlayacak gibi. Bu bölge için kaptan Kweuke'nin bir sezonda kaç maç çıkaracağı şimdilik kafalarda yer alan en büyük soru işareti olarak duruyor. Yeni transfer Paraguaylı Samuido nun idmanlarda attığı gollerle moral bulun deneyimli teknik adam Karaman G.Amerika'dan transfer etmek istediği bir stoper birde 10 numara konusunda ise yönetimden gelecek olan telefonu beklediği öğrenildi.
Resmi maçların başlamasına bir hafta kalan teknik direktör Hikmet Karaman'ın yapılması düşünülen iki transfer nedeniyle yeni sezonda takımın şablonunu tam olarak oturtturaması hocayı bir hayli düşündürdüğü saplandı.

TELAŞLI OYNAMAYIN UYARISI

Dün statta yapılan taktik çalışmasında teknik direktör Hikmet Karaman'dan oyuncularına telaşlı oynamayın uyarısı geldi. Saha içinde sürekli bir birlerini kollamaları konusunu futbolcularına aktaran Karaman;

''GÖZÜNÜZ ARKADAŞINIZDA OLSUN''

”Maç içinde bir gözünüz arkadaşınızda olsun. Bir birinizi kollamanız gerekiyor. Telaşlı oynamayın, görerek oynayın. Heyecan ve istek güzel ama bunu kontrollü yapın. Oyunu önceden kurgulayın ve sahada mutlaka bir birinize yardımcı olun “dediği öğrenildi.

Çaykur Rizespor ile ilgili tüm gelişmeleri Çaykur Rizespor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!